1 MAYIS TATİL OLUYOR

CHP Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Selvi, partisinin, 1 Mayıs'ın emekçilerin birlik ve dayanışma günü ve işçi bayramı olarak ilan edilmesini daima talep ettiğini, bu konudaki girişimleri desteklediğini belirterek, AK Parti'nin bu konudaki girişimini de memnuniyetle karşıladıklarını bildirdi.

Magazin

1 MAYIS TATİL OLUYOR Selvi, yazılı açıklamasında, 1 Mayıs'ın tüm dünyada "alın teriyle, emeğiyle geçinen işçilerin ve tüm emekçilerin demokratik hak ve taleplerini gündeme getirdikleri, birlik, dayanışma ve mücadele günü olarak kutlandığını" ifade etti.

Türkiye'de de bu anlayışla resmi olarak kutlanmasının doğal ve demokratik bir hak olduğunu savunan Selvi, şunları kaydetti: "CHP, 1 Mayıs'ın emekçilerin birlik, dayanışma günü ve işçi bayramı olarak ilan edilmesini daima talep etmiş ve bu konudaki girişimleri de desteklemiştir. Bu nedenle AKP'nin bu konudaki girişimlerini memnuniyetle karşılamaktayız. Bu teklifi içtenlikle destekleyeceğimizi belirtirken bir an önce gerçekleşmesini, sözde veya dosyada kalmamasını temenni etmekteyiz."

Selvi, 1 Mayıs'ın resmen "İşçi Bayramı" ilan edilmesi ve Taksim'de kutlama taleplerinin yerine getirilmesinin büyük anlam taşıdığını da belirterek, bunun gereksiz gerginlikleri önleyeceğini ifade etti. DSP de 1 Mayıs'ın tatil edilmesi teklifine sıcak baktıklarını açıkladı. (Hürriyet)
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: