10 BİN GAY BODRUM'A GELİYOR!

Uluslararası Gay ve Lezbiyen Seyahat Birliği IGLTA, ’Uluslararası Gay Seyahat Sempozyumu’nu bu yıl Bodrum’da yapacak. IGLTA Başkanı Carlos Kytka, 2009’dan itibaren Bodrum’un gay’lerin tur rotasına gireceğini ve 3 yıl içinde 10 bin gay’in tatilini Bodrum’da geçireceğini açıkladı.

Magazin

10 BİN GAY BODRUM'A GELİYOR! Muğla'nın Bodrum İlçesi’nde, dünyaca ünlü 80 gay acente ve tur operatörü, 30 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında Uluslararası Gay Seyahat Sempozyumu’nda buluşacak. 2009 yılından itibaren Bodrum’un gaylerin tur rotasına alınacağı ve 3 yılda 10 bine yakın gayin tatil cennetine geleceği belirtildi.

Hoşgörünüzü biliyoruz

Uluslararası Gay ve Lezbiyen Seyahat Birliği (IGLTA-international Gay And Lesbien Travel Association) Başkanı Carlos Kytka, 'Dünyanın tarih, kültür ve medeniyet noktalarından Bodrum’da gaylere gösterilen hoşgörüyü biliyoruz. Bu nedenle Bodrum tercih noktamız oldu' dedi. IGLTA ile Bodrum’daki Attache Seyahat Acentesi’nin ortaklaşa düzenleyeceği ’Uluslararası Gay Seyahat Sempozyumu’ 30 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında Bodrum’un Turgutreis Beldesi’nde gerçekleştirilecek. 80 gay acente ve tur operatörü temsilcisinin katılması planlanan sempozyum öncesi Bodrum’a gelen ve Attache Seyahat Acentesi Yöneticisi Harun Karadeniz ile görüşen IGLTA Başkanı Carlos Kytka, Elvino, Lambiance ve Hatton Karaca otellerinde incelemelerde bulundu.

Hayran kaldık

Kytka, mavi yolculuk ve lüks yatlarla ilgili de bilgi aldı. 80 gay turizmciyi mavi yolculuğa çıkarmak için 10 yat ile anlaşma yapan Kytka, 'Gelenek ve kültürlerde tabii ki farklılıklar var ama özünde herkes aynı. Bodrum’a hayran kaldım, konuklarımızın da mutlu olacaklarından şüphem yok' dedi. Kytka, sempozyumda Bodrum ve Güney Ege’de gaylerin tatil yapabileceği mekanları ve mavi yolculuk şartlarını ele alacaklarını, potansiyeli değerlendireceklerini belirterek, 'Bodrum 2009 yılından itibaren gaylerin tur rotasına alınacak. 3 yıl içerisinde Bodrum’da tatil yapacak gay turist sayısı 10 bini bulur. Ayrıca, birliğin 25’inci yıldönümü kutlamasını da 30 Eylül’de Bodrum’da yapacağız' diye konuştu.

Bodrum gay’lere

İngiliz gazetesi Independent on Sunday, turizm sezonunun başında özel olarak çıkardığı ekte, ’İdeal Gay Tatil Merkezleri’ne yer vermişti. Tatil merkezlerinin arasında Florida (ABD), Güney Afrika, İzlanda, Melbourne (Avustralya), Montreal (Kanada), Kosta Rika, Buenos Aires (Arjantin), Karayip Adaları ve Galler’in yanı sıra Bodrum da yer almıştı. Bodrum’a 2006 yılının Eylül ayında İngilizler’in dünyaca ünlü tur operatörü Alternative Holidays aracılığıyla 600 gay turist gelmiş ve bir hafta tatil yapmıştı.

Dünyada gay turizminin büyüklüğü 60 milyar dolar

GAY turizmcilerin katılacağı sempozyum ve tatil için tüm hazırlıkların tamamlandığını anlatan Attache Seyahat Acentesi Yöneticisi Harun Karadeniz, dünyadaki 60 milyar dolarlık gay turizminden pay alabilmek için en iyi hizmeti vermeye hazır olduklarını söyledi. Karadeniz şöyle konuştu: 'Bodrum, kültürü ve hoşgörüsü ile dünyanın da beğenisini kazandı. Geçtiğimiz yıllarda yüzlerce gay Bodrum’da gelerek tatil yaptığı gibi, bu konuda yaşam tercihlerini yapan birçok sanatçıya da Bodrum ev sahipliği yaptı. Biz turizmciyiz. Nasıl kültür turları, gastronomi turları yapılıyorsa gay turizmi ve turları ile de ülkemizi tanıtıp para kazanabiliriz. Gay turizmciler Bodrum ve Güney Ege’yi çok yönlü araştırıp inceleyecekler. Önümüzdeki yıllarda Bodrum bölgesinde gay turist patlaması yaşanacak. Gay turizmcileri en iyi şekilde misafir edip, mutlu bir şekilde ülkelerine göndereceğiz.'

IGLTA’nın 1200 kurumsal üyesi var

Merkez ofisi Florida’da (ABD), temsilcilikleri ise başta Avrupa olmak üzere birçok bölgede bulunan IGLTA, gay ve lezbiyen turizminin başlıca kuruluşu. Eşcinsel turizmini destekleyen tüm turizm profesyonellerine açık olan birliğin dünya çapında bireysel ve kurumsal olarak 1200’den fazla üyesi bulunuyor. Yılda 2 kez düzenlenen sempozyumlarla bireysel üyelerine kendilerini rahat hissedecekleri ve dostça kabul görecekleri farklı destinasyonlar keşfetmeleri için fırsatlar sunuyor. Kurumsal üyelerine ise kendi ülkelerini tanıtmak ve bu özel kitlenin turistik ihtiyaçlarına cevap vermek gibi avantajlar sağlıyor. IGLTA’nın sempozyumları geçtiğimiz yıllarda Lizbon (Portekiz), Dallas (ABD), Viareggio (İtalya), Antwerp (Belçika) de yapıldı.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: