100 BİN YTL'LİK DAVA

Sayın’ın 17 yıldır bağlı bulunduğu firma, çıkardığı bandrollü albüme ’korsan’ diyen sanatçıya 100 bin YTL’lik tazminat davası açıyor..

Magazin

100 BİN YTL'LİK DAVA Emel Sayın, "Sevgisiz Yaşayamam" isimli albümünü canlı yayında 'korsan' olarak nitelendirince sözleşmesi olduğu yapımcısını kızdırdı. 18 Ocak'ta Kanal D'de yayınlanan Beyaz Show'a katılan Emel Sayın, Beyaz'ın stüdyoya getirdiği albümü ilk kez gördüğünü söyledi, ardından da hakkını hukuki yollardan arayacağını belirtti.

Yavuz Burç Plakçılık'ın sahibi Yavuz Asöcal, Emel Sayın'ın 1986'dan beri kendileriyle onlarca sözleşmeye imza atıp haklarını devrettiğini, çıkardıkları albümün korsan olmadığını belirterek, sanatçı aleyhine Fikri ve Sınayi Haklar Hukuk Mahkemesi'nde 100 bin YTL'lik dava açacaklarını söyledi. Asöcal'ın avukatı Oğuz Müftüoğlu, Emel Sayın'ın müvekkilinin 17 yıllık sözleşmeli sanatçısı olduğunu hatırlatıp şöyle konuştu: "Daha önce long play ve kaset olarak piyasaya sürülen bu yapım bu kez aynı isimle CD olarak basılmıştır. Çeşitli albümlerden yapılmış bir derleme değildir."
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: