12 MART'TA VİZYONA GİRECEK

Mahsun Kırmızıgül'ün yeni filmi 'Güneşi Gördüm', 12 Mart 2009'da beyazperdede sinemaseverlerle buluşacak.

Magazin

12 MART'TA VİZYONA GİRECEK Çekimleri Kars'ta devam eden filmin setinden ilk kareler, filmle ilgili ilk ipuçlarını şimdiden veriyor.Filmin senaryosunu yazdıktan sonra, yönetmen koltuğuna da oturan Kırmızıgül, şu sıralar Kars'ta 2400 m yükseklikte bir sınır köyünde filminin çekimlerini tüm hızıyla tamamlamaya çalışıyor. Alfabetik sırayla, Ali Sürmeli, Ali Tutal, Alper Kul, Altan Erkekli, Buğra Gülsoy, Cemal Toktaş, Cezmi Baskın, Cihat Tamer, Demet Evgar, Deniz Oral, Emre Kınay, Erol Demiröz, Erol Günaydın, Gülhan Tekin, Hande Subaşı, Itır Esen, Kamil Sönmez, Macit Sonkan, Mahsun Kırmızıgül, Menderes Samancılar, Murat Ünalmış, Nurseli İdiz, Sarp Apak, Cem Aksakal, Şerif Sezer, Yıldız Kültür, Yiğit Özşener, Zafer Ergin çocuk oyuncular olarak da Aleyna Kala, Aslıhan Kapanşahin, Cansu Aktay ve Tuğse Gökhan'ın rol aldığı filmin çekimleri Kars'tan sonra İstanbul'da ve Danimarka'da devam edecek, daha sonra Norveç'te son bulacak… Bol bol Kars elması yiyerek, bol oksijenden uyuyamadıklarını söyleyen oyuncuların, yönetmen Kırmızıgül tarafından konulan filmin içeriğini açıklayamama konusundaki yasakları da devam ediyor.


Mahsun Kırmızıgül'ün beş ayda oluşturduğu tüm oyuncuların, tipleri ve karakter analizleri önceden çalışıldı. Kars'ta 200 kişilik ekiple çekimleri devam eden oyuncularının ve figürasyonunun giymeleri için tam 3600 parça kostüm hazırlandı. Filmin sanat grubunun çekimlerinden 4 ay önce kostüm ve saç-makyaj çalışmalarına başladığı belirtilirken, filmde yerli ve yabancı toplam 2000 figürasyon yer alıyor. 31 aracın sette hazır bulunduğu filmin bütçesi hakkında şimdilik bilgi verilmiyor.

Yapımcılığını Murat Tokat'ın üstlendiği, çeşitli sosyal kategorideki çocukların dramını anlatacak olan filmde, 6 çocuk üzerinden yola çıkılarak ülkemizde zorda kalan milyonlarca çocuğun sessiz çığlıklarına kulak veriliyor ve onların sesi olmak üzere yola çıkılıyor. Yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen umut kapısını hep açık tutan filmin kahramanları, gerçek hikayelerden yola çıkarak sinema perdesinde hayat bulacak…

Yapımcı Tokat yaptıkları işe çok inandıklarını söyleyerek 'Kırmızıgül, Beyaz Melek'te kazandığı başarıdan sonra yeni filminde de ustalığını açıkça ortaya koyuyor. Seçilen mekanları, kullanılan tekniği ve oyuncu kadrosu ile seyirciyi güzel bir film bekliyor. Bu film sinema seyircilerinin beklentilerinin de üzerinde olacak' dedi.

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: