"17 Nisan Kitap Hediye Günü" kutlanıyor!

Herkese Kitap Vakfı, bugünü ‘Kitap Hediye Günü’ ilan etti. Bugün İstanbul Sütlüce Miniatürk ve Alkent Sanatçılar Parkı’nda kitap şenliği düzenlenecek. Yapılacak etkinlikte herkesin birbirine kitap hediye etmesinde öncü olacak

Kültür-Sanat

"17 Nisan Kitap Hediye Günü" kutlanıyor! Her yılın Nisan ayının üçüncü Pazar gününü ‘Kitap Hediye Günü’olarak ilan eden ‘Herkese Kitap Vakfı ’; bu özel gününün basın lansmanı , edebiyat ve sanat dünyasından ünlü isimlerin katılımıyla gerçekleştirdi.

"Okuyan Türkiye için, Herkese Her Yerde Kitap" slogan ile yola çıkan ve Türkiye'de kitap okumayı sevdirmek, yaygınlaştırmak ve kitaba ihtiyacı olanlara kitaba ulaşma imkan sağlamak için çalışan "Herkese Kitap Vakfı , Nisan ayının üçüncü Pazar gününü insanların birbirine kitap hediye ettiği ‘Kitap Hediye Günü’ilan etti.

Bu özel günün tanıtım için düzenlenen basın lansmanı; edebiyat ve sanat dünyasından pek çok ünlü ismin katılımıyla gerçekleştirildi. Herkese Kitap Vakfı Kurucu Genel Başkanı Bülent Şenver, Yönetim Kurulu Üyeleri Burcu Hanif, Yosun Güreli, Seda Yargıcı Arbatlı , Simla Türker Bayazıt ve Neşe Erberk’in yan sıra ünlü yazar Ayşe Kulin ve usta sanatçı Ozan Güven de toplantıya katılarak, herkesi ‘Benden Sana’ diyerek kitap hediye etmeye davet etti.

Kurulduğu günden bu yana yaptığı gönüllü çalışmalarla, ‘toplumun kitap okuma oranını artırmak ve daha fazla insan kitapla buluşturmayı’ hedefleyen Herkese Kitap Vakfı , insanların birbirlerine kitap hediye etmesini sağlamak, hediye vermenin ve almanın mutluluğunu insanlara yaşatmak için dünyada bir ilk olan ‘Kitap Hediye Günü’ organizasyonunu başlattı . Vakfın amacı, bu yıl 17 Nisan Pazar günü kutlanacak olan Kitap Hediye Günü’nde, herkesin tanıdığı veya tanımadığı birine, “Benden Sana” diyerek kitap hediye etmesi. Türkiye’de ihtiyaç olan herkesin eşit şartlarda kitaba kavuşmalarını sağlamayı kendine amaç edinen "Herkese Kitap Vakfı ", "Benden Sana" projesiyle kitap okuma alışkanlığını yaygınlaştırmak istiyor.

17 Nisan’da Sütlüce Miniatürk ve Alkent Sanatçılar Parkı’nda
Lansman toplantısında konuşan Herkese Kitap Vakfı Kurucu Genel Başkan Bülent Şenver konuyla ilgili, "Vakfımız her sene Nisan ayının üçüncü haftasında, insanların birbirlerine kitap hediye etme alışkanlığını kazanması amacıyla ‘Kitap Hediye Günü’ organizasyonunu başlatıyor. Dünya’da bir ilk olan bu uygulama, Türkiye’de bu yıl 17 Nisan Pazar günü kutlanacak. Kitapseverlerin tanıdıklar veya tanımadıklar kişilere "Benden Sana" diyerek bir kitap hediye etmeleri istiyoruz. Bu yıl 17 Nisan Pazar günü Sütlüce Miniatürk ve Alkent Sanatçılar Parkı'nda çeşitli aktivitelerle renklenecek olan bu eğlenceli kitap enli ine herkesi bekliyoruz" dedi.

Herkese Kitap Vakfı,bugünü ‘Kitap Hediye Günü’ ilan etti. Bugün İstanbul Sütlüce Miniatürk ve Alkent Sanatçılar Parkı’nda kitap şenliği düzenlenecek.

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: