1960'lı yılların esintisi

Son dönemde modada öne çıkan detaylara, desenlere baktığımızda geçmişe doğru bir yolculuk olduğunu görüyoruz.

Kadın

1960'lı yılların esintisi 1960'lı yılların modası kaz ayağı desenini bu sezon pek çok gömlek, kazak ya da ceket üzerinde görüyoruz. Anne Boyutu yazarlarından Emilianata bu haftaki yazısında kaz ayağı modasını anlatıyor:

Bu aralar dikkat ettiyseniz kaz ayağı yeniden ortaya çıktı. Aslında siz ben trendleri takip etmem onlar beni takip eder diyenlerdenseniz bu trendin ortaya çıkmasına gerek kalmamıştır, etrafta görmek için. Belki de benim yaptığım gibi vintage bir parçayı dolabınıza kattığınızdan hafiften gülümsüyorsunuzdur.

Taa 60’lardan günümüze gelen bu deseni şu aralar Lady Gaga’nın üstünde şu şekilde görsek de biz gündelik hayatımızda bu şekilde kesinlikle kombinlemiyoruz, değil mi? :)

O Lady Gaga, o ne yapsa yakışır.

Zamanında çok popüler olan bu desenin geri dönüşü oldukça güzel oldu. Bir yandan nostaljik havası var, bir yandan monokrom kombinleri farklılaştırmak için baş tacı edilebilir olmasıyla, dolaplarınızda oldukça severek uygulayabileceğinizi düşünüyorum.

Ancak büyük kaz ayağı modellerini beğenmeyelerdenim, ufak desenliler kesinlikle daha zarif duruyor.

Ben bu rengi monokrom kombinlemem,kombinleyemem diyorsanız kırmızı ve bordoyla kombinlemenizi şiddetle öneriyorum. Bu deseni rugan bordo zarif bir kemerle ya da kırmızı bir şalla hayal ettikçe işte bu diyorum. Siz ne dersiniz?
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: