2 bin 600 rakımda yamaç paraşütü!

(DHA) - HAKKARİ Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü Öğretim Görevlisi Emin Yıldırım ve 2 arkadaşı, bögede yamaç paraşütünün yaygınlaştırılması için 2 bin 600 rakımda bulunan Mergabütan Kayak Merkezi'nde gösteri atlaşıyı yaptı.

Diğer Haberler

2 bin 600 rakımda yamaç paraşütü! Sabah, 2 bin 600 rakımlı yaylada bulunan Mergabütan Kazak Merkezi'ne çıkan Hakkari Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü Öğretim Görevlisi Emin Yıldırım, Cumhuriyet Anadolu Lisesi Müdürü Erol Hanlıgil ve Hakkari Devlet Hastanesi Doktoru Muhammed Maşuk, yamaç paraşütüyle gösteri atlayışı yaptı. Amaçlarının Hakkari'yi tanıtmak ve yamaç paraşütünü sevdirmek olduğunu belirten Emin Yıldırım, kar kalınlığının 1 metreyi bulduğu kayak merkezinde yamaç paraşütü yapmanın keyfini yaşadıklarını söyledi.


Yıldırım, "Hakkari'nin yüksek rakımlı bölgelerinde iki spor branşını bir arada yapmanın mümkün olduğunu kanıtlamak istiyoruz. İnsanları bu bölgede bu mevsimde bir arada görmek istiyoruz. Umarım herkes bu yaşadığımız adrenalini burada yaşar" dedi.

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: