200 BİN TL'LİK SAHNE!

"Abimm" filminde 90 bin liralık otomobil, denize atıldı. 10 saniye sürecek ve 200 bin liraya mal olan sahne için 12 saat prova yapıldı

Magazin

200 BİN TL'LİK SAHNE! Mustafa Üstündağ ile Levent Üzümcü'nün başrollerini paylaştığı "Abimm" filminde kullanılan "Morgan" marka el yapımı otomobilin başına gelmeyen kalmadı. Ordulu bir koleksiyonere ait olan ve İstanbul'da özel yaptırılan otomobil, senaryo gereği uçurumdan aşağı atıldı. 90 bin TL değerindeki araç kullanılamaz hale geldi. Sahnenin çekimi ise toplam 200 bin TL'ye mal oldu.

12 SAAT PROVA YAPTILAR
Çekimler sırasında gerçekten bir trafik kazası yaşanınca trafik ekipleri o bölgeyi kapattı. Çekim yerini değiştiren film ekibi, özel yapım "Morgan"ı Marmaris'te bir uçurumdan Akdeniz'in derin sularına itti. Aracı suyun içinden çıkarıp yeniden çekim yapma şansı olmayan yönetmen Şafak Bal, bu sahne için 12 saat prova yaptı. Balıkadamlar ve dört değişik açıdan çekim yapacak kamera ekibi hazır bekledi. Farklı açılara çok sayıda reflektör kuruldu. Ekip ancak akşam saatlerinde "motor" diyebildi. Ardından çekim yapıldı. "Morgan" marka otomobil birkaç saniye içinde sulara gömülürken, oyuncuları da üzüntüye boğdu. Levent Üzümcü ve Mustafa Üstündağ, sulara gömülen otomobili hüzünlü gözlerle izledi.

ÖZEL EFEKT YOK
Çevre Koruma Kurulu'nun görevlileri de çekim sonrası geç saatlere kadar otomobilin sudan çıkarılmasını gözlemledi. Hiçbir özel efektin kullanılmadığı bu sahne, otomobilin değeri de dahil olmak üzere 200 bin TL'ye mal oldu. Ergun Mercan'ın yapımcısı, Şafak Bal'ın yönetmeni olduğu film 4 Aralık'ta vizyona girecek.

Bunlarda ilginizi çekebilir: