2010’DA GOOGLE’DA EN ÇOK ARANAN TÜRK

Soner Sarıkabadayı birçok ünlüyü geride bırakarak “2010’da Google’da en çok aranan Türk ünlüler” listesinde birinciliği aldı...

Magazin

2010’DA GOOGLE’DA EN ÇOK ARANAN TÜRK Yaptığı hit olan şarkılarla son dönemde adı en pahalı besteciler arasında yer alan şarkıcı Soner Sarıkabadayı büyük bir sürprize imza attı ve Tarkan, Demet Akalın gibi ünlü isimleri geride bırakarak 2010 yılında Google'de en çok aranan ünlü oldu

İlk albümü “Kara”yı 2001 yılında çıkaran ancak beklediği çıkışı yakalayamayan 32 yaşındaki Sarıkabadayı adını Sertab Erener ve Murat Dalkılıç gibi sanatçılara verdiği bestelerde duyurdu, ardından da geçen yıl piyasaya çıkardığı “Buz” albümüyle yükselişe geçti. Bu yıl “Pas” ve “Sadem” isimli albümleriyle yükselişini sürdüren, Sibel Can'dan Ajda Pekkan'a kadar pek çok star ismin bestesini almak için kapısını aşındırdığı Sarıkabadayı Kahramanmaraş doğumlu. Babası eczacı olan Sarıkabadayı'nın çocukluğu Mersin'de geçti. Boyunun 1.85 olması nedeniyle lise yıllarında basketbola merak saran Sarıkabadayı, müziğe o yıllarda ilgi duydu. Liseden sonra üniversiteye hazırlandığı sene ayağını burktuğunu ve evde kendiyle kaldığı sırada şarkı sözü yazmaya başladığını anlatan Sarıkabadayı, “Bu süreçte içimde bir patlama oldu, şarkı sözü yazmaya başladım” diyor.

Saçlarını kazıtıyor
Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat Bölümü'nü kazanınca yolu İstanbul'a düşen Sarıkabadayı, müzik sevgilisi ağır basınca aynı okulun klasik gitar bölümüne geçti. Ertesi yıl tekrar üniversite sınavına giren Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Klasik Gitar Bölümü'nü kazandı ve 2006 yılında okulunu bitirdi. Bir dönem Sibel Can'ın orkestrasında gitar çalan Sarıkabadayı adını ilk olarak BBG yarışmasından çıkan Mersin'li Tarık için yazdığı “Gümbür Gümbür” şarkısıyla duyurdu.
Ardından Sibel Can, Demet Akalın, Murat Boz ve Alişan gibi isimlere şarkılar verdi. Murat Dalkılıç'a verdiği “Kasaba” ve Sertab Erener'in söylediği “Bu Böyle”, “Açık Adres”, “Koparılan Çiçekler”le şarkıları dillere dolandı. Sarıkabadayı “Açık Adres” şarkısıyla, Kral TV'den “En İyi Beste Ödülü”nü aldı. Özellikle genç kızların hayranı olduğu Sarıkabadayı saçları olduğu halde kendisini daha iyi hissettiği için kafasını usturayla kazıtıyor. Sarıkabadayı bir klibinde de saçlarını kamera karşısında usturayla kendisi kesti.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: