2016 Kpss Yerleştirme Sonuçları açıklandı! ÖSYM KPSS sonuçları sorgula

Adaylar, KPSS-2016/1 yerleştirme sonuçları ÖSYM'nin resmi internet adresinden T.C Kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenilebilecek...

Yaşam

2016 Kpss Yerleştirme Sonuçları açıklandı! ÖSYM KPSS sonuçları sorgula ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuraya göre, Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümleri uyarınca, "Devlet Personel Başkanlığı Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına 1. Yerleştirme" işlemleri tamamlandı. Adaylar, KPSS-2016/1 yerleştirme sonuçlarını ÖSYM'nin resmi internet adresi "https://sonuc.osym.gov.tr"den T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecek.

KPSS YERLEŞTİRME SONUCUNU SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

KPSS 2016 LİSANS SONUÇLARI BUGÜN 16.30'DA AÇIKLANACAK

22-29 Mayıs tarihlerinde yapılan KPSS Lisans sınavı sonuçlarının da bugün 16.30'da açıklandı. Adaylar sınav sonuçlarına ÖSYM sonuç açıklama sayfasından ulaşabilecekler.

ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır. (Kaynak: hurriyet.com.tr)

Bunlarda ilginizi çekebilir: