2018’de en çok izlenen film "Müslüm" oldu!

Türkiye'de 2018 yılında en çok kazanan filmler belli oldu. Buna göre ilk sıraya "Müslüm" filmi oturdu.

Kültür-Sanat

2018’de en çok izlenen film "Müslüm" oldu! 2018 yılının bitmesine sayılı günler kala beyazperdede en çok kazanan yapımlar belli oldu. Buna göre en çok izlenen 10 film listesinin 9’unu yerli filmler oluştururken, en çok gişe yapan film ise dram türünde olan ve Müslüm Gürses’in yaşam hikayesini sinemaya uyarlayan “Müslüm” oldu.

Box Office Türkiye verilerinden derlenen bilgilere göre, “Müslüm”, gösterime girdiği 2 ayda 6 milyon 185 bin izleyiciye ulaştı. İkinci sıraya ise Cem Yılmaz’ın senaryosunu yazdığı ve başrolünde yer aldığı “Arif v 216” oturdu. Film, 4 milyon 968 bin 468 kişi tarafından seyredildi. Başrollerini Ahmet Kural ve Murat Cemcir’in paylaştığı “Ailecek Şaşkınız” en çok seyredilen filmler arasında üçüncü sıraya yükselirken, filmi 4 milyon 34 bin kişi izledi.

Bu filmleri “Yol Arkadaşım 2” dördüncü, “Deliha 2” beşinci, “Aile Arasında” yedinci, “Rafadan Tayfa Dehliz Macerası” sekizinci, “Enes Batur Hayal mi Gerçek mi?” dokuzuncu, “Hedefim Sensin” onuncu olarak takip etti.

TEK YABANCI: ‘AVENGERS: SONSUZLUK SAVAŞI’

Listeye yabancı yapım olarak sadece “Avengers: Sonsuzluk Savaşı” girdi. Robert Downey Jr, Chris Evans, Benedict Cumberbatch, Scarlett Johansson, Chris Pratt gibi ünlü isimlerin rol aldığı film, yaklaşık 1 milyon 910 bin kişi tarafından izlendi. Film, altıncı sırada yer aldı.

Bunlarda ilginizi çekebilir: