2019'da neler moda olacak?

2019 yılına sayılı günler kala yeni sezon moda trendlerini sizler için derledik...

Kadın

2019'da neler moda olacak? Bambu çantalar

Bambu çantalar, Pinterest uygulamasının aramalarında %2,215 artmış durumda. Ünlü moda bloggerları da hala bambu çantalardan vazgeçemiyor. Bu nedenel 2019'da gardırobunuzda bambu çantalara yer vermeyi unutmayın.

Fütüristik spor ayakkabılar

Bitirmeye sayılı günler kalan 2018'de pek çok ünlü marka spor ayakkabı konusunda havalı tasarımlar üretti. Artık topuklu ayakkabılar kadar havalı olan bu spor ayakkabılar, 2019'a damga vuracak gibi görünüyor.

Bisiklet şortları

Kim Kardashian, Bella Hadid ve Kendall Jenner gibi modayı belirleyen dünyaca ünlü isimlerden sonra bisiklet şortları yavaş yavaş sokağa taşındı ve günlük stillerin bir parçası haline geldi. Bisiklet şortları, Pinterest aramalarında da %1,323'e kadar yükseldi. Önümüzdeki yıl vazgeçilmez parçalardan biri olacağını böylece göstermiş oldu.

Bağa takılar

Yine Pinterest aramalarında %679'a kadar yükselen bağa takılar, 2019'un öne çıkar trendlerinden bir tanesi olmaya aday parçalardan.

Yılan derisi deseni

Yılan derisi sezonun önemli parçalarından biri haline geldi bile. Çantalardan ayakkabıya, elbiselerden eteklere pek çok parçada kullanılan bu desen, sezonun yükseleni leopar desenine müthiş bir alternatif de oldu. Böyle yılan derisi deseni de 2019'a damgasını vuracak parçalardan biri.

Oval gözlükler

Gözlük seçiminde sürekli kararsız kalıyorsanız bu senenin modasını takip ederek alışveriş yapabilirsiniz.
Gözlüklerde bu sezon oval silüetler sık sık karşımıza çıkacak. Pinterest aramalarında da %591'e kadar artan oval gözlüklerden şimdiden birer tane edinebilirsiniz.

Mercan

Pantone, 2019'un rengini canlı mercan olarak açıkladı. Bu da demek oluyor ki önümüzdeki sezon moda alışverişlerimizde mercan tonlarıyla bolca karşılaşacağız.

Bunlarda ilginizi çekebilir: