21 günde şekeri hayatınızdan çıkarın!

21 gün boyunca yapacağınız bu program ile şekeri hayatınızdan tamamen çıkarabilirsiniz.

Yaşam

21 günde şekeri hayatınızdan çıkarın! Diyetisyen Melda Demiröz, 21 gün boyunca uygulanan bir programla şekerin hayatımızdan çıkabileceğini belirtti.

NE YEMELİYİZ?
Diyetisyen Melda Demiröz, şekeri bırakmak için yapmamız gerekenleri söyledi; “Beyaz veya esmer şeker içeren hiçbir gıdayı tüketmemek gerekiyor. Program boyunca beyaz ekmekten, hamur işlerinden uzak durmak gerekiyor. Börek, poğaça, bisküvi, kek, kurabiye gibi beyaz un içeren hiçbir yiyeceğin programda yeri yok. Alkolden tamamen uzak durulmalı. Günde 2.5-3.5 litre su içmek oldukça önemli. Elbette sağlıklı ve dengeli bir yaşam için sigaradan da uzak durmak gerekiyor. Sigara içenler mümkünse tamamen bırakmalı, olmuyorsa da içtiği sigara miktarını yarıya indirmeli. Uyku ve egzersiz programın olmazsa olmazı. Günde ortalama 6-8 saatlik bir uyku ve günde en az 30 dakikalık tempolu bir yürüyüş dengeli yaşama adım atmak için oldukça etkili.”
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: