21. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali başlıyor!

21. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali yarın açılış yapıyor.

Kültür-Sanat

21. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali başlıyor! Kadınların sahne ve sanattan uzak durması gerektiğine yönelik görüşlerin yer aldığı, sahnelerin kapatıldığı ortamda 21. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali kendi sahnesini kurarak açılış yapmaya gün sayıyor.

21. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali yarın saat 20:00’de Yetkin Dikinciler ve Dolunay Soysert’in sunuculuğunu yapacağı muhteşem bir açılış töreniyle Ankaralı sinemaseverler ile bir araya gelecek. Açılış geccesinde Aylin Aslım şarkılarıyla törene katılanlara müzik şöleni yaşatacak.

21. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali 11-17 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek.

60’ın üzerinde film, 8 ayrı mekanda 17 etkinlik ile izleyici ile buluşacak festivalin açılış geccesine ünlüler geçidi damgasını vuracak.

Hale Soygazi, Deniz Türkali, Derya Alabora, Ece Uslu, Tilbe Saran, Alin Taşçıyan, Işıl Özgentürk gibi ünlü isimlerin katılacağı açılış geccesinde, Nedret Güvenç-Onur Ödülü, Yönetmen Biket İlhan- Bilge Olgaç Başarı Ödülü, Oyuncu Işık Yenersu-Bilge Olgaç Başarı Ödülü, Prof. Dr. İoanna Kuçuradi-Tema Ödülü, oyuncu Öykü Karayel-Genç cadı ödülü takdim edilecek.

Karum Çim Alan’da yapılacak olan açılışa Pedallayan Kadınlar bisikletleriyle katılıyor. Kuğulu Park’tan başlayarak Tunalı’da sürecek olan bisiklet turunda kadınlar umut ve dayanışma adına pedal çeviriyor.

Bunlarda ilginizi çekebilir: