28 YAŞINA KADAR 3 KEZ CİNSİYETİNİ DEĞİŞTİRDİ!

Kendini her zaman yanlış cinsiyette hisseden Adeleh Deane'in sıra dışı yaşamı

Magazin

28 YAŞINA KADAR 3 KEZ CİNSİYETİNİ DEĞİŞTİRDİ! Adeleh Deane, mavi saçları ve dövmeleri ile sıradışı bir kadın gibi görünüyor. Ancak onu sıradışı yapan saç rengi ya da dövmeleri değil, onyıllar süren cinsel kimliğini bulma hikâyesi.

İngiltere'de yaşayan Adeleh Deana, üç kez cinsiyetini değiştirdiği bu sıra dışı hayatını bir televizyon programında anlattı.

"ERKEK GİBİ BÜYÜTÜLDÜM AMA... "
Bir erkek çocuk gibi büyütüldüğünü söyleyen Adeleh, çocukluk yıllarında kendisini kız gibi hissettiğini söyledi.

Ergenlik yıllarında bir kliniğe giden Adeleh'ie, ameliyat geçirmeden kadın olarak yaşaması tavsiye edilmiş. Ancak Adeleh'in cinsel kimliğini arayışı burada son bulmamış.

CİNSEL KİMLİĞİNİ 28 YAŞINDA BULDU

20'li yıllarında tekrar erkek olarak yaşamaya başlamış ve Adam adını almış. Geçirdiği tüm bu değişimlere rağmen yanlış cinsiyette olduğunu düşünen Adeleh, Tayland'a giderek bir dizi estetik ameliyat geçirmiş.

Cinsel kimliğini bulması ise Taylan'dan İngiltere'ye döndüğünde, 28 yaşında gerçekleşmiş.

HEM KADIN HEM ERKEK

Yaşamının 40 yılını erkek olarak geçiren Caroline Kinseywho ile tanıştığında, kendisinin de onun gibi bir 'intersex' yani çift cinsiyetli olduğunu anlamış. Kendisine hem psikolojik hem de fiziksel olarak iki cinsin de özelliklerini taşıdığı anlatılan Adeleh de ender görünen bu cinsel kimliği ile yaşamaya karar vermiş.

Cinsel kimliğini anlayana kadar çok zor dönemler geçirdiğini söyleyen Adeleh Deane, şimdi benzer durumdakilere deneyimlerini anlatarak yardımcı olmak istiyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: