2824 metrede Soma'ya destek!

(DHA) - ANTALYA'da Göç Yolu Yolcuları üyesi bir grup dağcı, Soma'da meydana gelen faciada yaşamını yitiren 301 madenciyi, Deli Dağı'nın 2824 metrelik zirvesinde andı.

Yaşam

2824 metrede Soma'ya destek! Antalya sınırları içerisindeki Deli Dağı'nın zirvesine tırmanan 13 dağcı, üzerinde 'Ölüm Bu, Fukara Ölümü. Soma'da Hayatını Kaybeden Madenciler Anısına', yazılı pankart açtı. Zirvede grup adına açıklama yapan Göç Yolu Yolcuları kurucusu ve lideri Ali Çetin, “Yaşadığımız dünya, doğanın yasalarını bozarak ve yok sayarak, insanın insanı sömürdüğü, sömürü için acıma, dayanışma ve paylaşım duygusunun yok edildiği bir yere dönüştü. Doğada dayanışma, paylaşım, farklılıklara rağmen bir arada yaşama anlayışı vardır. Biz insanlığın bir an önce doğanın duygularına dönmesinin kurtuluşu olacağına inanmaktayız. Bunun için, sömürünün ve sınıf farklılıklarının olmadığı bir dünya yaratmalıyız" diye konuştu.

Konuşmanın ardından zirvede saygı duruşunda bulunan 13 dağcı, sonrasında inişe geçti.

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: