'3 BİN DOLAR ETMEZ!' DAVASI!

Deniz Akkaya'ya değer biçip mahkemelik olan eski İTO Başkanı Mehmet Yıldırım, şimdi de Lerzan Mutlu hakkında '3 bin dolar etmez' dediği için hapis cezası istemiyle yargılanacak.

Magazin

'3 BİN DOLAR ETMEZ!' DAVASI! Bir iş adamının manken Deniz Akkaya ile bir haftalık aşk karşılığında 300 bin dolar teklif ettiği iddiası hakkında 'İşadamı kimseye değerinden fazla para vermez' diyen, bu sözü nedeniyle yargılanırken ''Gerekirse Deniz Akkaya'nın değeri için bilirkişi isterim' diyerek ikinci kez sanık olan eski İstanbul Ticaret Odası Başkanı Mehmet Yıldırım, yine sanık koltuğunda..

Bu kez şarkıcı Lerzan Mutlu'nun geçtiğimiz yıllarda sarf ettiği 'Bir isadamı bana 200 bin dolarlık ahlaksız teklşfte bulundu' sçzleri için Yıldırım, 'O, 3 bin dolar bile etmez' demişti.

Tazminat istemiyle dava açan Mutlu, suç duyurusunda da bulunmuştu. Savcılık, 'hakaret' suçundan Yıldırım hakkında 3 ila 6 ay hapis cezası istemiyle dava açtı.

Mutlu'nun 1000 TL'lik davayı kazanması üzerine Yıldırım 'Gördünüz mü 1000 TL'lik' demişti. Şarkıcı bu defa da 10 bin TL'lik tazminat davası açıp kazandı. Mutlu'nun avukatı 2 davadan kazandıkları 17 bin TL'yi icra yoluyla aldıklarını belirtti.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: