34 BİN KİŞİ İZLEMİŞTİ

Sadece 34 bin kişinin izlediği Yumurta’ya 8 ödül verilmesi şaşkınlık yarattı

Magazin

34 BİN KİŞİ İZLEMİŞTİ Ödülleri veren SİYAD'ın Onursal Başkanı Dorsay da eleştirileri haklı buldu: Hiçbir filme bu kadar çok ödül verilmemeli..

Önceki akşam gerçekleşen SİYAD (Sinema Yazarları Derneği) ödül töreninden 'Yumurta' filmi 8 ödülle döndü. Ertesi gün yapımcılar, eleştirmenler ve yazarlardan, sadece 34 bin kişinin izlediği filmin bütün ödülleri toplamasına büyük eleştiri geldi. SİYAD Onursal Başkanı Atilla Dorsay da yaptığı açıklamada eleştirilere katıldığını belirtti.

Dorsay şöyle konuştu: "Yumurta filminin 8 ödül almasını ben de eleştiriyorum. Ne Yumurta'ya ne de başka bir filme bu kadar çok ödül çıkmamalıydı. Biz sinemamızın tümünü kapsamak ve her çabayı değerlendirmek zorundayız. Bu yüzden önlem alıp bir filme verilecek ödül sayısını sınırlayabiliriz. Bunun için SİYAD Başkanı Murat Özer'le de konuştum. Abdullah Oğuz ve Murat Tokat'ın eleştirilerine tümüyle katılıyorum. Hele kendi adıma çok sevdiğim Mutluluk'un tek ödülü beni de çok üzdü. Ama bu 60 yazarın seçimidir. Dediğim gibi ileride böyle olmaması için önlemler düşünmemiz gerekir." Dorsay, Kadir İnanır'a Onur Ödülü verilmesini eleştirenlere ise tepki gösterdi: "Kadir İnanır Türk Sineması'nın temel direklerinden biridir. Çok değerli bir oyuncudur. Büyük bir stardır. Ona verdiğimiz Onur Ödülü üzerinde hiç konuşulmamalı."

SİYAD Yönetim Kurulu Başkanı Murat Özer de, "Kadir İnanır'a ödül vermek için geç bile kaldık. Böyle bir eleştirinin yapılması bile ona saygısızlık. Çok üzüldüm" diye konuştu.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: