350 BİN EUROLUK BENTLEY

Bentley, 350 bin euroluk modeli GT Speed’de 2009 yılına sıra yazıyor.

Magazin

350 BİN EUROLUK BENTLEY Ocak ayında 4 adet Bentley sattıklarını söyleyen Türkiye Genel Müdürü Gino Bottaro, yeni döneme ilişkin şunları söyledi: "Elimizdeki tek Arnage'ı da sattık. Yenisini sipariş verdik ama bize gelişi en erken eylül ayında olur. Halbuki bayilik sözleşmesi gereği her yıl en az 1 adet Arnage (610 bin euro) almak zorundasınız." Bentley'in 2008 yılındaki Türkiye satış hedefi 25 adet. Bunların ilk dördü satıldı. 6 tane de sipariş edildi. Yeni bir Arnage modelinin satışı için görüşmeler yapılıyor.

25 EURO ZENGİNİ

GT Speed ve Convertible modellerinde sıra var. Dünya çapında 10.016 adet üretilen Bentley modellerinin en büyük pazarı ABD. Bentley'lerin yüzde 44'ü ABD'de satılıyor. Avrupa'da en büyük pazar Rusya. 216 Bentley satılan Rusya'yı 141 adetlik satışla Milano izliyor. 2007'de 21 Bentley satın alan Türkiye, 1 yılda Atina satışlarını yakaladı. 2008 yılında hedeflenen 25 adetlik satış gerçekleşirse, Roma ve Barcelona gibi eski ve önemli Bentley pazarları geride bırakılmış olacak. Bu hızlı yükseliş Bentley Başkanı Dr. Paefgen'i de şaşırtmış.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: