4 adımda güzelliğinizi öne çıkarın!

Güzelliğinizi bu 4 adımda parlatabilirsiniz...

Kadın

4 adımda güzelliğinizi öne çıkarın! Kadınlar, yaş ilerledikçe yüzdeki ince çizgilerin belirginleşmesinden şikayetçi. Ancak yaşı ve zamanı geri alamayacağımız için günlük makyaj rutininde bununla baş etmemiz gerekir. İşte 4 temel aşamada güzelliğini ışıldatmanın yolları...


1) KUYRUKLU EYELİNER İLE ÇEKİCİ BAKIŞLAR

Eyeliner çekmenin zorluğundan her kadın yakınıyor. Ancak eyeliner çekebilmek için profesyonel olmanıza gerek yok. Basit tekniklerle kusursuz ve çekici bakışlara sahip olabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey bir nasıl bir eyeliner istediğinizi belirlemek ve bir kaç alıştırma yaparak üstesinden gelebilirsiniz.

2) DUMANLI GÖZ MAKYAJI İLE BÜYÜLEYİCİ BAKIŞLAR

Sosyal medyada gördüğümüz profesyonel dumanlı göz makyajları aslında sanıldığı kadar da zor değil. Yapmanız gereken tek şey gözlerinize uygulamak istediğiniz koyu renk seçimini yapıp açık ve koyu tonlarda aynı renkli bir palet alıp açık renkle göz kapağınızın rengini eşitleyip göz kapağınızın katlanma bölgesine kadar açık renkle başlayıp yavaşça kolaylaştırıp temiz bir karıştırma fırçası ile yaymak.3) KONTÜR UYGULAMASI İLE YÜZ HATLARINIZI BELİRGİNLEŞTİRİN

Yüz hatlarınızı ön plana temel yolu kontür makyajından geçmektedir. Eğer ki hafif balık etli yüzünüzü keskinleştirip zayıflatabilir hatta yüzünüzde çıkarmak istediğiniz yerleri kontür yardımı ile ön plana çıkarabilirsiniz.

4) BRONZER OLMAZSA OLMAZLARINIZDAN!

Son dönemlerde fondöten kadar yaygın olarak kullanılan makyaj malzemelerinden biri de bronzer. Cronzer sayesinde yüzünüzü hafif güneşten yanmış bir görüntü vererek yüzünüzü ısıtabilirsiniz.

Bunlarda ilginizi çekebilir: