4. İstancool Festivali 6 Haziran'da

"İstanbul Uluslararası Sanat ve Kültür Festivali-Istancool" 6-9 Haziran arası başlıyor.

Kültür-Sanat

4. İstancool Festivali 6 Haziran'da Dünyaca ünlü yazar, tasarımcı, oyuncu, şair, yönetmen ve müzisyenleri bir araya getiren ''İstanbul Uluslararası Sanat ve Kültür Festivali-Istancool'', 6-9 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek.

Kültür Sanat Platformu ''İstanbul'74''ten yapılan açıklamaya göre, İngiltere merkezli AnOther dergisinin kurucusu Jefferson Hack işbirliğiyle bu yıl dördüncüsü düzenlenecek festival, sanat, edebiyat, tasarım, moda, müzik ve sinema alanlarında ücretsiz ve herkesin katılımına açık etkinlik olarak gerçekleştirilecek.

Yaratıcı sektörlerde çağa damgasını vuran işlere imza atan isimleri Türkiye'deki meslektaşlarıyla bir araya getirerek ortak kültürel üretim alanı sağlayan festival, içeriğiyle İstanbul'un dünya şehri profilini destekleyerek şehre farklı bir anlam kazandırmayı amaçlıyor.

Katılımcıları arasında geçen yıllarda Andrew Dominik, Ferzan Özpetek, Mario Sorrenti, Mark Romanek, Carine Roitfeld, Terry Gilliam, Courtney Love, Serra Yılmaz, Michael Stipe, Kirsten Dunst, Sophie Calle, Tilda Swinton, Gore Vidal, Hanif Kureishi, Michael Nyman, Leyla Umar, Zaha Hadid, Franca Sozzani, Taner Ceylan, Elif Şafak gibi isimler bulunan festival, bu yıl da dünyaca ünlü isimleri ağırlayacak.

Festival programı, daha sonra açıklanacak.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: