4. YEŞİLÇAM ÖDÜLLERİ İÇİN ADAYLIKLAR AÇIKLANDI

'4. Yeşilçam Ödülleri' için adaylıklar açıklandı. Cem Yılmaz'ın rol aldığı 'Yahşi Batı' yedi, 'Av Mevsimi' ise dokuz dalda aday gösterilirken, jüri Şahan Gökbakar'ın 'Recep İvedik'ini teğet geçti!

Magazin

4. YEŞİLÇAM ÖDÜLLERİ İÇİN ADAYLIKLAR AÇIKLANDI Türsak Vakfı ve Beyoğlu Belediyesi tarafından gerçekleştirilen '4. Yeşilçam Ödülleri' adaylıkları önceki akşam Haliç Kongre Merkezi'nde açıklandı. Sunuculuğunu Bergüzar Korel ve Engin Altan Düzyatan'ın üstlendiği 'Yeşilçam Ödülleri'nde Cem Yılmaz'ın oynadığı ' Yahşi Batı' yedi, 'Av Mevsimi' ise dokuz dalda aday gösterildi. '43. SİYAD Ödülleri'nde 'Av Mevsimi' filmindeki rolüyle 'En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu' ödülüne aday gösterilen Yılmaz, yine aynı filmdeki rolüyle bu kez 'En İyi Erkek Oyuncu' ödülü için aday oldu. Daha önce yardımcı erkek oyuncu dalında aday gösterildiği için tartışmalar çıkmış, Cem Yılmaz da aynı konuya içerlemiş, "Neden 'Yardımcı Oyuncu' olarak aday gösterildiğimi anlamadım" demişti. Ünlü komedyen böylece 'Yeşilçam Ödülleri' ile muradına ermiş oldu.

YOK SAYIYORLAR!
Bu arada, aralarında Sinema Oyuncuları Meslek Birliği ve Film Yapımcıları Meslek Birliği'nin de bulunduğu sekiz birlik ortak bir açıklama ile 'Yeşilçam Ödülleri'ne karşı olduklarını belirtti. Sinema Oyuncuları Meslek Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Engin, "Bu mesleğe emeği geçenleri yok sayıyorlar. Ödüllerde inandırıcılık söz konusu değil. Ve de etik değil. En büyük itirazımız bu" dedi.

Bunlarda ilginizi çekebilir: