40 milyar dolarlık tazminat davası

Michael Jackson'ın ailesinin AEG Live şirketine açtığı davanın duruşması başladı.

Kültür-Sanat

40 milyar dolarlık tazminat davası Michael Jackson 'ın ailesinin, Jackson'ın geri dönüş turnesini düzenleyen AEG Live şirketine açtığı davanın duruşması başladı. Michael Jackson’ın üç çocuğu ve annesi, 'Pop'un Yıldızı'nın ölümünde ihmali olduğu gerekçesiyle prodüksiyon şirketinden 40 milyar dolar tazminat istiyor. Michael Jackson’ın üç çocuğu ve annesi, ünlü yıldızın ölümünde ihmali olduğu gerekçesiyle AEG Live adlı konser prodüksiyon şirketinden 40 milyar doları aşkın para istiyor.

Davada, Jackson’ın çocukları Prince, Paris, Blanket ile annesi Katherine, Dr. Conrad Murray’in görevlendirilmesi konusunda ihmali olduğu gerekçesiyle AEG Live’dan para talep ediyor. Çocuklar ise babalarının yaşayacağı süre içerisindeki muhtemel gelirine binaen 10 milyar dolar, başkaca zararlar dolayısıyla ise 50 milyon dolar talep ediyorlar.

Jackson’ın geri dönüş turnesini düzenleyen AEG Live ise çocuk tacizi iddiaları yüzünden ünlü yıldızın kariyerinde bir düşüş yaşadığını ve talep edilen rakamın akıldışı olduğunu ileri sürüyor. Michael Jackson 2009 yılının Haziran ayında, 50 konserlik “This Is It” turnesine çıkmadan kısa bir süre önce hayatını kaybetmişti. Los Angeles Adli Tıp Kurumu , Michael Jackson'ın ölümüne, uykusuzluk tedavisi için kullandığı çok güçlü anestezi ilacı propofol'ün neden olduğunu açıklamıştı.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: