40'A DOĞRU SEKS İSTEĞİ ARTIYOR

ABD'de yapılan bir araştırmada 40'ına merdiven dayayan kadınların daha genç hemcinslerine göre, daha fazla cinsel ilişki yaşamak istedikleri ileri sürüldü.

Magazin

40'A DOĞRU SEKS İSTEĞİ ARTIYOR İleri yaştaki kadınların yaşça küçük erkeklerle birlikte olmalarına şöhret dünyasında rastlanıyor. 42 yaşındaki Avustralyalı kadın şarkıcı Kylie Minogue, kendisinden 10 yaş küçük sevgilisi Velencoso'yla yaşarken, "Umutsuz Ev Kadınları"nın aktrisi 35 yaşındaki Eva Longoria da kendisinden 7 yaş küçük Tony Parker'la evli. "Personality and Individual Differences" adlı dergide yayımlanan araştırmada, farklı 19-45 yaş arası 900 kadın incelendi. Doğurganlıklarının zirvesinde olan yaşları 19-26 arasındaki kadınlarla, bebek sahibi olma ihtimali düşen ve menopoza yaklaşan 27-45 yaş arası kadınların cinselliğe bakışları araştırıldı. Buna göre, 27-45 yaş arası kadınların önceki yaş aralığındaki kadınlara göre, daha aktif bir cinsel hayatları olduğu ortaya çıktı. 27-45 yaş arası kadınların daha fazla girişimde bulunduğu açıklandı. Araştırmacılar, belli yaştaki kadınların biyolojik saatlerinin ilerlediği gerçeğinden daha fazla haberdar oldukları, bu yüzden de kayıp zamanı telafi etmeye çalıştıkları saptamasında bulundu. Teksas Üniversitesi'nden Prof. David Buss, "Sonuçlar, doğurganlığı azalan kadınların, doğurganlık seviyesi yüksek kadınlara göre, cinsel motivasyonlarının daha yüksek olduğunu gösteriyor" dedi. Sheffield Üniversitesi yapay doğum uzmanı Dr. Allan Pacey, "Sağlıklı bir bebek istiyorsun genç erkek tercih edilmeli. Yaşlı erkek finansal olanakları açısından çocuğa daha iyi bakar ama sağlıklılık açısından bakılırsa genç erkek doğru seçenek" diye konuştu.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: