5 adımda kusursuz makyaj!

Bir makyajı kusursuz yapan bazı püf noktalar vardır, işte bu püf noktaları sizler için derledik!

Kadın

5 adımda kusursuz makyaj! İlk olarak krem rengine yakın tonlarda bir farla göz kapağınızda zemin oluşturmalısınız. Üzerine ten renginize, göz renginize ve kıyafetinize uygun olarak seçeceğiniz farı, bir far fırçası yardımıyla göz kapağınıza sürüp parmağınızla dıştan içe doğru hafifçe dağıtmalısınız. Zıt renkleri bir arada kullanarak hoş gölgeler elde edebilirsiniz.Bakışlar

Buğulu ve derin bakışlar için yapılması gereken şey, göz kalemini doğru şekilde kullanmak! Göz kalemini gözün iç kısmından dışında doğru ve kirpiklerinize olabildiğince yakın bir şekilde uygulamalısınız. Eğer bu ince çizgiyi olması gerektiği gibi düz bir şekilde çektiyseniz, sonrasında bir kat daha göz kalemi uygulayabilirsiniz. Siyah göz kaleminin çok keskin olduğunu düşünüyorsanız, uyguladıktan sonra parmağınızla ya da bir pamuk yardımıyla yumuşatabilir ve gözlerinize buğulu bir hava katabilirsiniz.


Eyeliner

Eyeliner, kirpiklerinizin daha uzun görünmesine ve etkileyici bakışlarla çevrenizdekileri büyülemenize yardımcı olur. Düzgün bir şekilde eyeliner çekmek biraz zahmetlidir. Düz ve ince bir çizgi çekmek için dirseğinizi sert bir yere dayayarak kolunuzu desteklemelisiniz. Eyelinerı kirpik çizgisine, dıştan içe doğru başlayarak uygulamalısınız. Daha yumuşak bir görünüm istiyorsanız, bu çizgiyi yayabilirsiniz.Çarpıcı Kirpikler

Rimelinizin fırçasını üst kirpiklerinizin dibine yerleştirip yavaşça, içten dışa doğru hareket ettirmelisiniz. Alt kirpiklerinize rimel sürmemelisiniz; eğer sürerseniz karmaşık bir görüntü oluşturup doğallığınızın bozulmasına neden olabilirsiniz. Doğal bir görünüm için siyah rimelin aksine kahverengi rimeli de kullanabilirsiniz.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: