5 bin metrede Avrupa Şampiyonu

2012 Londra Olimpiyat Oyunları'nda Aslı Çakır Alptekin'in ardında gümüş madalyanın sahibi olan Gamze Bulut, Avrupa'da şampiyonluk yaşadı.

Diğer Haberler

5 bin metrede Avrupa Şampiyonu Milli atlet 23 yaşaltı kategorisinde 5 bin metrede kariyerinin en iyi derecesini koşarak birincilik kürsüsüne çıktı.

20 yaşındaki Gamze Bulut’u tüm Türkiye, ‘Abla arkadayım, geliyorum’ sözleriyle tanıdı. 1500 metrede Aslı Çakır Alptekin ile birlikte 2012’ye damgasını vuran Gamze Bulut, önce Avrupa Şampiyonası’nda sonra da 2012 Londra Olimpiyat Oyunları’nda gümüş madalyanın sahibi olmuştu.

Tüm yarışlarda birinci olan Aslı ablasının hemen ardından ‘Abla arkadayım’ diyerek gelen ve kürsüde bize çifte zafer yaşatan Gamze Bulut, sonunda altın madalyasına kavuştu. Sakatlığı nedeniyle 2012 Londra’da yarışmayan ve bu sezon ilk kez piste çıkan Bulut bu defa 1500 metrede değil de 5 bin metrede zafer yaşadı.

Sezonu madalyayla açtı

Finlandiya’da düzenlenen 23 Yaş Altı Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda 5 bin metrede piste çıkan Gamze Bulut, 15:45.03’le kariyerinin en iyi derecesini yaparak, birincilik kürsüsüne çıktı.

Azeri atlet Abdullayeva 15:51.72 ile ikinci, Büyük Britanyalı Avery 15:54.07 ile 3. sırada yer aldı.

Moskova’daki Dünya Şampiyonası öncesinde umut vaadeden ve sezonu Finlandiya’da açan Bulut böylece tüm doping dedikodularına elde ettiği bu başarısıyla son verdi.

Bu arada 1500 metrede yarışan Elif Karabulut ise 12 atletin yer aldığı yarışta, 4:19.87’lik derecesiyle 8. oldu.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: