5 HAYATİ MODA YANLIŞI

En yaygın bilinen 5 moda yanlışı nedir ve bunun çözümleri nelerdir?

Magazin

5 HAYATİ MODA YANLIŞI Moda geliştikçe kendi "kurallarını" da oluşturuyor. Erkekler bu değişmez standartları kaldırmak için ellerinden geleni yaparken, bazen bu kılavuzların güncellendiği ve modernize edildiği gerçeğini atlıyorlar. Bu yüzden, bu moda yanlışlarından bazılarının maskelerini düşürelim ve sizi kendinizin en iyisini yapmak için modaya uygun yola sokalım.


1-Beyaz giyilmez

Bu kural çoğunlukla ayakkabılarınızın renklerine uygulanabilir. Siyah ve kahverengi ayakkabılar ölü mevsimlerde tercih edilirken beyaz açık ve parlak bir renk olduğundan bu kuralın yaz ayları için uygun olduğu sanılmaktadır.

Yanlış bilgileri düzeltelim: Günümüzde, iklimin artık renkleri kontrol etmediğinin farkına vardık. Belirli renkler farklı mevsimlerde modaya uygun olurken, sizin renk paletiniz hiçbir zaman sınırlanmamalı. Bu yüzden, Eylül ve Ekim aylarında beyaz ayakkabı giymekten çekinmeyin. Beyaz rengi giysilerinizin diğer bileşenlerinde kullanmak, diğer yandan, yıl boyunca cesaret edilebilecek bir girişimdir. Beyaz bir gömlek, fildişi rengi bir ceket, kül rengi bir süveter. Bu giysiler her mevsimde, hey giyside temiz ve şık bir görüntü ortaya çıkarır.


2-Ayakkabılarınız ve kemeriniz aynı renk olmalıdır

Çoğu insan renk uyumuna fazla tutkun olduğundan renkleri birbirine karıştırmaktan korkarlar. Bu yaygın korku ayakkabılarınızla kemerinizin aynı renk olması gerektiği gibi bir moda yanlışını sona erdirir. Bu durum birçok erkeğin gereksiz yere tek renkli, kılı kırk yaran, sıkıcı asalaklar gibi dolaşmasına sebep olmuştur.

Yanlış bilgileri düzeltelim: Ayakkabınız ile kemerinizin rengi aynı cins olduğu sürece, şık görüneceksiniz. Aslında, bu kural tüm giysiye uygulanır. İki renk seçip herbirinin aynı renk tonundan giyinmeye gerek yoktur (örneğin: çikolata kahvesi bir gömlek, çikolata kahvesi bir kemer, çikolata kahvesi ayakkabılar.).
Bunun yerine, birbirine uyan aynı cins benzer renkler ve tonlar seçin (örneğin: kahverengiler, turuncular ve yeşiller) bu hem dış görünüşünüzü daha dinamik yapacak hem de ustalıkla giyinmiş olacaksınız. Unutmamanız gereken esas şey: Renklerin birbiriyle uyumlu olması gerekmez; birarada "düzgün" durmaları gerekir.


3-Desenleri karıştırmayın

İnsanların çoğu renklerden korktuğu gibi, desenleri birleştirmekten de korkar. Genelde, bir seferde sadece tek bir desen giymeyi söyleyen "sahte" kural bir zamanlar beynimizde kökleşmiştir. Yeşil ekose bir gömlek ile sarı puanlı desenli bir kravatı birleştirmenin sizi palyaço gibi göstereceğini tahmin etmek kolaydır.

Yanlış bilgileri düzeltelim: Desenleri karıştırmak çok sofistike ve moda öncüsü bir görüntü verebilir fakat, bunu nasıl yapmanız gerektiğini bilirseniz. Desenlerle oynamanın en iyi yolu gömlek ve kravat kombinasyonudur.

Uygulanacak temel kurallar: Her iki desendeki renkler aynı tonda olmalıdır (tekrar ediyoruz, tam olarak birbirine uymak zorunda değildir) ve desenlerden biri diğerinden daha zor seçilir olmalıdır. Örneğin, çizgili bir gömlek seçin ve üzerine aynı cins bir renkte ekose desenli zarif bir kravat takın.


4-Kol düğmeleri ve kravat iğneleri eski modadır

Klasik stile ait unsurları modası geçmiş diye bütünleştirmek oldukça yaygındır. Koldüğmeleri ve kravat iğneleri büyük babanızın zamanından kalma başlıca şeyler olsaydı, o zaman şimdi tabu olurlardı... değil mi? Bu şekilde düşünmek yanlış olmayabilir. Giysilerde ve aksesuarlarda klasik parçalar isimlerini yılları aşma ve değişen modayla evrim geçirme özelliğinden alırlar. Kol düğmeleri ve daha sık olarak kravat iğneleri tam da böyle örneklerdir.

Yanlış bilgileri düzeltelim: Bu iki akseuradan başka hiçbirşey giysinize daha fazla incelik ve zarafet katamaz. Eğer gömleğiniz kol düğmeliyse, koldüğmeleri olmazsa olmazken kravat iğneleri sadece zarif düzgün birer aksesuardır. Günümüzde kol düğmelerinin çok fazla çeşidi vardır; şekilleri, renkleri ve tasarımları
değişiklik gösterir ve havalı takımınıza klasik bir kıvrım vermenin en harika yoludurlar.


5-Çelik tabanlı saatler herşeyle gider

Aslında, öyle yaygındırlar ki, klasik deri kayışlı saatler çoğunlukla uygun bir seçim olarak gözardı edilirler. Gerçeği söylemek gerekirse, gümüş ve çelik tabalı saatler modaya uygun aksesuarlardır ve günlük giysilerinizle ve hatta günlük iş kıyafetlerinizle çok güzel dururken, kesinlikle smokinler ve resmi takım elbiseler giyildiğinde takılmamalıdırlar.

Yanlış bilgileri düzeltelim: Deri kayışlı bir saat alın. Bu tip resmi durumlarda bileğe takılabilecek tek aksesuardır. Mümkün olduğunda takma alışkanlığınızdan vazgeçebileceğiniz siyah deri kayışlı bir saat alın.


Asırlardır takip ettiğiniz tüm bu eski moda fikirlerini bir kenara bırakın. Moda değiştikçe "kurallar" da değişir. İyi görünmek katı giyim prensiplerine bağlı kalmaktan çok kişiliğinizi yansıtmakla ilgili olduğu için günümüzün moda kılavuzları daha gevşektir.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: