50 'ZEKİ, ERKEK MİZAHÇI' VAR MI?

“Mehmet Ali Erbil’le 50 Sarışın” adlı programda Erbil’in kadınları taciz ettiği ve aşağıladığını söyleyen feministlerden karşı kampanya: “Biz de zekasına güvenen 50 erkek mizahçı arıyoruz”

Magazin

50 'ZEKİ, ERKEK MİZAHÇI' VAR MI? Mehmet Ali Erbil’le 50 Sarışın programını eleştiren, Kadınların Medya İzleme Grubu (MEDİZ), zekasına güvenen 50 erkek mizahçı arıyor.

MEDİZ tarafından kendi internet sitelerinde “Acilen arıyoruz” başlığıyla yayımlanan ilanda “‘Sarışın’ dendi mi aklına kadın, ‘kadın’ dendi mi porno gelmeyen, tacizin, tecavüzün, aşağılamanın, dayağın komik değil zulüm olduğunu bilen, bütün sarışınları kadın, erkek olduğu için ise kendisini akıllı sanmayan mizahçılar aranıyor” dendi.

İlana göre, aranan mizahçının belden aşağı küfürler etmeden eleştiri ve mizah yapabilmesi, zekâsını kullanabilmesi gerekiyor.

PROGRAMLA TACİZE KARŞILAR
İlanı veren kadınlar, bir erkeğe karşı 50 sarışın kadının yarıştığı “Mehmet Ali Erbil’le 50 Sarışın” gibi programlara mahkum olmaktan bıktığını, programcı, sunucu, mizahçı erkeklerin konu, konuk ve konu mankeni kadınları taciz etmesine, aşağılamalara artık seyirci olmak istemediğini de ifade etti.

MEDİZ sözcüsü Tuğçe Canbolat, bu ilanla medyadaki cinsiyetçi mizahla dalga geçmeyi amaçladıklarını belirterek, bir hafta önce verdikleri ilana çok sayıda cevap aldıklarını söyledi. Kimilerinin kampanyayı desteklediğini söyleyerek zeki mizahçı olarak kendilerini önerdiğini, kimilerinin de Yiğit Özgür gibi ünlü isimleri aday olarak gösterdiğini anlatan Canbolat, ana akım medyada cinsiyetçi olmayan 50 mizahçı bulmanın çok zor olduğunu söyledi. Zeki erkek mizahçı adaylarının isimleri, [email protected] mail adresine bekleniyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: