58. BERLİNALE BAŞLADI

58. Uluslararası Berlin Film Festivali Martin Scorsese’nin Rolling Stones belgeseli 'Shine a Light'la açıldı.

Magazin

58. BERLİNALE BAŞLADI Almanya'nın başkenti Berlin'de düzenlenen 58. Uluslararası Berlin Film Festivali "Berlinale"nin açılışı "Shine a Light"la gerçekleşti.


21 filmin "Altın Ayı" için yarışacağı festival, tarihinde ilk kez bir müzikal belgeselle açıldı. Martin Scorsese'nin yönettiği, dünyanın en büyük rock gruplarından Rolling Stones'un, en önemli turnelerinden birini konu alan "Shine a Light" adlı belgeselin basın toplantısında, yönetmen Scorsese ve Rolling Stones üyeleri bir araya geldi.

Berlinale'de bir ilk daha yaşandı. Berlin kenti ve festival son yıllarda görmediği kadar ilgi gördü. Festivali izleyenlere göre, "müziğin festivali" haline geldi.

ROLLING STONES HİÇ BU KADAR YAKIN OLMAMIŞTI


Açılış filmi "Shine a Light"ı izleyenlerin yorumu, "Rolling Stones'u hiç bu kadar yakından seyretmemiştik" oldu.

SCORSESE'NİN 40 YILLIK RÜYASI

Grup üyelerinin turne boyunca hissettiklerini 16 kamerayla çeken, çekerken de grubun stresinden ve geriliminden korktuğunu itiraf eden yönetmen Scorsese, "40 yıldır hayalini kurduğu" projeyi gerçekleştirdiğini söyleyerek, "Rolling Stones'la 40 yıl önce tanışmıştım. O günden beri bu belgeseli çekmek istiyordum" dedi.


PATTI SMITH VE MADONNA DA KONUK
Berlinale'ye bu yıl ünlü müzisyenler de konuk oluyor. Punk rock kraliçesi Patti Smith ve Madonna bu isimlerden sadece birkaçı.

Bugüne kadar siyasi ağırlıklı filmlerle gündeme gelen Berlinale'nin bu kez müzik ağırlıklı olması, "Festivalin felsefesi değişiyor mu?" sorusunu da gündeme getirdi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: