6 adımda gecce bakım rutini!

Gün içinde cildimiz kire ve toza maruz kalır. Uyguladığımız makyajdan tutun bir çok faktör cildimizi yıpratabilir. Bu yüzden gecce yatmadan önce yapmanız gereken en kolay 6 yol...

Kadın

6 adımda gecce bakım rutini! Cildinizi uyguladığınız makyajdan ve gün içinde maruz kaldığı kirden arındırmanın yolu aslında o kadar basit ki... Gecce yatmadan önce 10 dakikanızı ayırarak cildinizi canlı, taze ve daha genç tutabilirsiniz. İşte 6 adımda gecce bakım rutini...

1) Temizleme

Bazı zamanlar her kadın gibi yorucu bir günün ardından makyaj temizlemek ölüm gibi gelebilir. Ancak cilt bakımında en önemli koşulu temizlemektir. Hele ki cildimizin gün içinde onca kire ve makyaj kalıntılarına maruz kaldığını düşünce... Bu yüzden yatmadan önce kesinlikle cildimizi makyajdan arındırmalıyız. Cilt tipinize en uygun temizleyiciyi tercih ederek ilk işleme başlayabilirsiniz.

2) Peeling:

Gecce bakımının bir diğer rutini peeling. Evinizde bulundurduğunuz malzemelerle çok kolay hazırlayabileceğiniz peelingler var. Eğer karma veya yağlı bir cildiniz varsa haftada 2-3 kez peeling yapmanız yeterlidir. Kuru veya hassas ciltler ise cilt tipine uygun bir ürünle haftada 1 kez yapması yeterlidir.

En kolay 8 güzellik maskesi!

3) Tonik:

Cildinize uyguladığınız peelingden sonra kullanacağınız tonik, gözeneklerinizi sıkılaştırarak cildinizdeki tüm kiri içine çekecektir. Özellikle gözenekler ile başınız dertte ise bu adımı kesinlikle atlamamalısınız.

5) Göz çevresi:

Göz çevresi oldukça hassas cilt dokusuna sahiptir bu sebeple göz çevresi bakımı asla es geçilmemelidir! Doğal ve ışıltılı bir görünüm için ve mutlaka göz kremi ve nem takviyesi mutlaka uygulanmalıdır.

6) Dudaklarınızı nemlendirin:

Gecce bakım rutininin son adımı dudaklar! Gece yatmadan önce dudaklarınızı mutlaka nemlendirin. Bu sayede sabah kalktığınızda daha yumuşak, pürüzsüz ve yumuşacık dudaklarla uyanacaksınız.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: