6 YILDIZLI GEMİ HANGİ MİLYARDERLERLE TÜRKİYE'YE GELDİ?

Antartika dahil 6 kıtada 300 limana sefer yapan 'Seven Seas Mariner' adlı 6 yıldızlı, ultra lüks gemi, bu yıl ilk kez Alanya Limanı'na demir attı.

Magazin

6 YILDIZLI GEMİ HANGİ MİLYARDERLERLE TÜRKİYE'YE GELDİ? Tamamı süit ve balkonlu kabinlere sahip 217 metre uzunluğunda, 48 bin grostonluk Bahama bandıralı gemi, Alanya Limanı'na demir attı. Çoğunluğu Amerikalı 632 yolcu ve 435 mürettebatı bulunan gemi limana yaklaştığı sırada güvenlik güçleri çevrede önlem aldı. Gemiden inen yolcular, kentin tarihi ve turistik yerlerini gezmek için limandan ayrıldı.

Akış Denizcilik Operasyon Sorumlusu Hülagü Mehmet Arıtürk, gemide seyahat eden yolcuların 60 yaş ve üzeri zengin turistlerden oluştuğunu söyledi. Yolcuların ciddi döviz girdisi sağlayabilecek bütçeye sahip olduğunu belirten Arıtürk, "Yolcuların büyük kısmı Alanya Limanı'ndan otobüslerle Side, Aspendos ve Perge gibi ören yerlerine gidecek. Buralarda kuyum ve halı alışverişi yapacaklar" dedi.

Yunanistan'ın Rodos Adası'ndan gelen gemi, gece yarısı Güney Kıbrıs Rum Kesimi'nin Limasol Limanı'na hareket edecek. (Alanya - Teoman ERİŞ / DHA)

fotoğraflar için tıklayınız

Bunlarda ilginizi çekebilir: