60 SANİYEDE RAHATLAYIN

Günlük hayatın rutini ve şehir yaşantısının gerginliğini ortadan kaldırmak ve hızla rahatlamak için size 9 yol..

Magazin

60 SANİYEDE RAHATLAYIN 1- Güne kendinize "Günaydın" diyerek başlayın. Sabah yüzünüzü yıkamadan önce, aynada kendinize bakarak bugünün güzel bir gün olacağını yüksek sesle hatırlatın. Kendinizle iletişime geçmek, güne moral depolamış olarak başlamanızı sağlar. Bu enerjiyle günün ilk saatlerinde kendinizi çok daha iyi hissedebilirsiniz. Saedec 60 saniye...

2- Stresinizi yönetin. Stresli ortamlarda kaldınığınızda oradan uzaklaşarak sessiz bir ortama gidin, gözlerinizi kapatın. Yavaşça burnunuzdan derin nefes alın. Nefes alırken havanın karnınızın içine olduğunu hissedin. Aldığınız nefesi yavaşça ağzınızdan verin. Bu sırada bir kumsalı, bir çocuğun gülüşünü, bir kedi yavrusunu, kısaca sizi mutlu edecek şeyleri gözlerinizin önüne getirin. Yalnızca 60 saniye sonrasında gerginliğin azaldığını hissedeceksiniz.

3- Dokunmak en güzel terapilerden biridir. Sevdiğiniz bir insana ya da evcil hayvanınıza sarılın. Hatta sarılmayı bir alışkanlık haline getirin. Sarılmak, vücut kimyasına olumlu etkilerde bulunur. Bu etkileşim sayesinde gün içinde biriktirdiğiniz stres azalacaktır. Sarılmakgünlük hayata dair koruyucu bir kalkan gerliştirmenize yardımcı olacak.

4- Müziği hayatınızdan eksik etmeyin. Şehir hayatının getirdiği stres, aşırı yorgunluk gibi olumsuz etkenlerin önüne geçebilmek için rahatlatıcı ve sizi motive eden br müzik dinleyin. Etnik ezgiler ve klasik müzik bunun için uygun seçimler arasında yer alıyor. Sadece 60 saniye boyunca bile dinlemeniz rahatlamanızı sağlar.

5- Gergin hissettiğiniz anlarda açık havaya çıkın ve 60'a kadar sayın. Temiz hava almak, sizi strese sokan etkenler hakkında daha sağlıklı düşünmenize ve karar vermenize yardımcı olur.

6- Çikolata, hızlı rahatlama konusunda en doğru tercihlerden biri. Dünyada en sevilen yiyecekleri arasında bulunan çikolata, enerji ve mutluluk verir. Bu özel lezzet, rahatlamanın yanı sıra olaylara daha olumlu yaklaşım sergilemenizi sağlar.

7- Su sesi dinleyin. Doğadaki bütün seslerin insanı rahatlatma özelliği olduğu, özellikle su sesinin gevşemeye yardımcı olduğu biliniyor. Deniz kenarında dalgaların kıyıya vuruşu, şelale sesi gibi doğal su seslerini içeren bilgisayar programlarını indirebilir ve çalışırken doğal seslerle kendiniz terapi yapabilirsiniz. 60 saniye boyunca gözlerinizi kapatarak kendinizi suyun yanı başında hayal edebilirsiniz.

8- Suyun altında hiçbir şey yapmadan durun. Özellikle yaz aylarında günün yorgunluğunu atmak için 60 saniye ılık suyun altında kalın. Sadece su aksın ve siz duşun altında gözünüzü kapatarak durun, hiçbir şey düşünmeyin.

9- Kendinizi ödüllerindirin. Hedeflerinize ulaştığınız konular oldukça, kendinize bir hediye alarak ödüllendirin. Bu hediye bir çiçek de olabilir, beğendiğiniz bir ayakkabı da, br dilim pasta da... Emin olun motivasyonunuz artacak.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: