7 adımda uyuyarak gençleşmek!

İşte uykunun sizi nasıl gençleştirdiğinin ya da az uykunun nelere sebep olacağının öyküsü...

Kadın

7 adımda uyuyarak gençleşmek! Ne kadar uzun uyursanız ve uykunuzun kalitesi ne kadar iyiyse sağlığınıza da etkisi o kadar çok olur. Uyku zinde ve aktif olmanızı sağlayarak enerjiyi kazanmanıza yardım ettiği için gençleştirir. Bu yüzden uzmanlar, günde en az 7-8 saat uyumanızı önerirler.

Daha az stres
İyi bir gecce uykusu zihin açıklığı sağlar ve stresten sizi arındırır. Gerildiğimizde metabolizmamız ve hormon dengemiz bozulur. Bu da yaşlanma sürecini başlatır.

Kalp hastalıkları
Kalitesiz ve yetersiz uyku, hipertansiyon, kalp problemleri ve diyabet gibi tehlikeli hastalıklara yol açabilir. Günde en az 7 saat uyumaya özen gösterin.

Yüz kırışıklıkları
Kırışıklıklarla ilgili endişelenmeyecek kadar genç olduğunuzu düşünebilirsiniz. Uyku ve kırışıklar arasında direkt bir bağlantı olmasa da iyi uyumadığınızda yaşlı görünürsünüz. İyi uyku, genç görünmenizi sağlar.

Obezite
“Bu konunun uykuyla ne alakası var?” diyebilirsiniz. Düzensiz ve yetersiz uyku metabolizmanıza hasar verir. Az uyku daha az enerji demektir, bu da şekerli yiyeceklere karşı iştahınızın kabarmasına neden olur.

Formda kalın
Yetersiz ve düzensiz uyku, enerji kaybının sorumlusudur. Tüm günü geçirebilecek biraz enerji bulabildiyseniz, geccenin sonunda egzersiz yapacak dermanınız kalmayacaktır.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: