7'den 77'ye bisiklet turu

Alternatif bir ulaşım aracı olarak görülen bisiklet kullanımına dikkati çekmek ve yaygınlaştırmak amacıyla Antalya Kent Konseyi'nin organizasyonunda 1998 yılından bu yana düzenlenen '7'den 77'ye Bisiklet Turu' bu yıl Soma faciası nedeniyle 1 haftalık ertelemenin ardından bugün yapıldı.

Diğer Haberler

7'den 77'ye bisiklet turu 248 bisikletçinin katılımıyla Muratpaşa Kent Meydanı'ndan başlayan ve Falez 1 Parkı'na kadar devam eden, ardından Muratpaşa Belediyesi önünde son bulan bisiklet turu sonunda, katılımcılara kurayla kask, eldiven ve bisiklet gibi hediyeler verildi.

Bisiklet turu sonrası bisiklet kazanan Atakan Teke, İbrahim Adacı, Deniz Yalçın, Mustafa Çaman, Serkan Fidan, Aykut Eren Gürgül, Ümit Can Demirbilek, Adem Yıldırım, Zeki Uslu ve Sadettin Karakaş'a bisikletleri, Muratpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Murat Şimşek tarafından verildi.

Antalya Kent Konseyi Başkanı Semanur Kurt, "Bu yıl 17'ncisini yaptığımız bisiklet turuna desteklerinden dolayı Muratpaşa Belediyesi'ne teşekkür ediyoruz. Amacımız bisiklet kullanımına dikkat çekebilmekti. Bizler göstermelik bisiklet yolları değil, her daim kullanacağımız ve bizi istediğimiz yerlere götüren bisiklet yolları istiyoruz" dedi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: