85.Oscar Ödülleri sahiplerini buldu!

Bu yıl 85'incisi düzenlenen Oscar Ödülleri muhteşem bir törenle sahiplerini buldu.

Kültür-Sanat

85.Oscar Ödülleri sahiplerini buldu! 85. OSCAR ÖDÜLLERİNE LAYIK GÖRÜLEN FİLMLER...

En iyi film ödülünü Argo aldı. 7 dalda aday olan film, 3 Oscar ödülü aldı. Bu kategoride hangi filmin ödül aldığını açıklayan isim ABD'nin First Lady'si Michell Obama oldu.

En iyi erkek oyuncu ödülünü Daniel Day Lewis aldı. Bu kategoride üç kez Oscar alan ilk oyuncu oldu.

En iyi kadın oyuncu ödülü 'Umut Işığım' filmindeki oyunculuğuyla Jennifer Lawrence'un oldu. Lawrence iki kez aday gösterildi, ilk kez Oscar ödülü aldı. Lawrence sahneye çıkarken heyecandan düştü.

En iyi yönetmen ödülü Life of Pi ile Ang Lee'nin oldu. (Ang Lee 5 kez aday oldu Oscar'a, ikinci kez ödül aldı)

En iyi senaryo ödülü Django Unchaıned ile Quentin Tarantino'nun oldu.

En iyi yardımcı kadın oyuncu ödülünü Anne Hathaway kazandı.

En iyi yardımcı erkek oyuncu ödülünü Christoph Waltz kazandı.

En iyi kurgu ödülü Argo ile William Goldenberg'in oldu.

En iyi orjinal müzik Life of Pi ile Mychael Danna'nın oldu.

En iyi orjinal şarkı Skyfall şarkısı ile Adele'in oldu.

En iyi uyarlama senaryo Argo ile Chris Terrio'nun oldu.

En iyi sanat yönetmeni ödülü Lıncoln ile Rick Carter'ın oldu.

En iyi kısa animasyon ödülü Paperman'e gitti.

En iyi animasyon ödülünün sahibi ise Brave.

En iyi görüntü efekti ödülü Life of Pi filminin oldu.

En iyi Görüntü yönetimi ödülü Life of Pi filminin oldu.

En iyi kostüm tasarım ödülü Anna Karenina ile Jacqueline Durran'in oldu.

En iyi makyaj ve saç tasarım ödülü Les Miserables (Sefiller) filmi ile Lisa Westcott and Julie Dartnell'in oldu.

En iyi kısa film ödülü Curfew ile Shawn Christensen'in oldu.

En iyi kısa belgesel film ödülü Inocente ile Sean Fine ve Andrea Nix Fine'nın oldu.

En iyi belgesel film ödülü Searching for Sugar Man ile Malik Bendjelloul ve Simon Chinn'ın oldu.
Yabancı dilde en iyi film ödülü Amour ile Michael Haneke'nin oldu.

En iyi ses miksaj ödülü Les Misérables (Sefiller) ile Andy Nelson, Mark Paterson, Simon Hayes'in oldu.

En iyi ses kurgusu ödülü Zero Dark Thirty ile Paul N.J. Ottosson ve Skyfall ile Per Hallberg ve Karen Baker Landers'ın oldu.

85.OSCAR TÖRENİNDE GECCE NELER OLDU...

03:16 - Lincoln'deki rolüyle en iyi erkek oyuncu dalında Oscar'ın favorilerinden gösterilen Daniel Day-Lewis: "Abraham Lincoln'ü kim keşvederse keşvetsin, ne yaptığını nasıl anlatmaya çalışırsa çalışsın ondan asla vazgeçemiyorsunuz. Steven Spielberg'le çalışmak inanılmazdı. Onun cömertliği sayesinde kendimi her zaman çok rahat hissettim ve çok güzel bir ortaklığa imza attığımızı düşünüyorum."

03:14 - 2004 yılının en iyi erkek oyuncu Oscar'ı sahibi Jamie Foxx: "Biri bana heyecanlı mısın diye sormuştu. Oscar'larla ilgili heyecanlı değilim ama kızımın ne kadar güzelleştiğini insanlara göstereceğim için çok heyecanlıyım. 19 yaşında geldi ve artık bir üniversite öğrencisi. Onunla gurur duyuyorum."

03:11 - Les Miserables'daki rolüyle en iyi yardımcı kadın oyuncu dalında aday gösterilen Anne Hathaway: "En çok filmimin aday olduğu dallar için heyecanlıyım. Filmin oyuncuları olarak bir aile gibi olduk. Çok yakınlaştık, çok iyi dostluklar edindik ve bu sahneye de yansıdı. Film için saçımı kesmek çok zordu, kilo vermek de öyle. Ama şimdi çok iyiyim, zor dönemler geride kaldı."

03:06 - 2009 yılında The Blind Side ile Oscar'ı kucaklayan Sandra Bullock: "Burada olmak çok heyecan verici. Uzun süredir tanıdığım insanlar burada adaylar ve bu benim için fazlasıyla gurur verici. Bu akşam çok güzel bir gösteri izleyeceğiz."

03:04 - Skyfall parçasıyla en iyi özgün şarkı dalında aday olan Adele: "Neyi seviyorsam onu giyiyorum. Başka insanların ne söylediğine kulak asmıyorum. Bu akşam söyleyeceğim şarkı için hazırım ve çok heyecanlıyım."

03:02 - En iyi film dalında aday gösterilen Argo'nun yönetmeni Ben Affleck'in eşi oyuncu Jennifer Garner: "Çok heyecanlıyım. Argo hakkında konuşmak istemiyorum çünkü hemen gözlerim yaşarıyor. Eşim için çok heyecanlıyım."

03:00 - Kırmızı halının vazgeçilmezlerinden Jennifer Aniston: "Elbisemin içinde bir prenses gibi hissediyorum. Burada olmak çok eğlenceli, büyülü bir zaman kesiti gibi. Düzenlenen bütün partilere katılamıyorum, en fazla iki ya da üç tanesine gidebiliyorum. Ödüllerden birini ben sunacağım ve bunun için çok heyecanlıyım."

02:52 - Silver Linings Playbook'daki rolüyle en iyi yardımcı erkek oyuncu dalında Oscar'a aday olan Robert De Niro: "Rol arkadaşlarımla bir araya geldiğimizde çok hoş vakit geçiriyoruz. Hepimiz aday olduk ve bu çok büyük bir başarı. Bradley Cooper çok zeki ve merhametli bir genç adam. Yaptığı işi çok seviyor ve beni de çok seviyor. Beni sevenleri ben çok sevdiğim için aramız çok iyi."

02:48 - Kaptan Amerika karakterine beyaz perdede hayat veren oyuncu Chris Evans: "Annemle birlikte burada olmak çok güzel. Oscar'larda etrafınızda çok yetenekli, sakin ve ilham veren insanlar oluyor. Burada olmak rüya gibi."

02:37 - Silver Linings Playbook'daki rolüyle en iyi erkek oyunca dalında aday gösterilen Bradley Cooper: "Silver Linings Playbook'ta oynamaya beni filmin yönetmeni ikna etti. Oynadığım karakteri çok sevdim. Jennifer Lawrence ve Robert De Niro gibi harika insanlarla çalıştım."

02:33 - Lincoln'de Abraham Lincoln'ün oğlu rolünü üstlenen Joesph Gordon-Levitt: "Çok özel bir gecce. Oscar'ları küçükken hep izlerdim ve şimdi burada olmak çok güzel. Ben film aşığı bir insanım. Parıltı, ışıltı çok güzel ama biz esasen film için buradayız."

02:29 - Oscar'ı geçtiğimiz yıllarda Walk the Line filmindeki performansıyla kucaklayan Reese Witherspoon: "Kıyafet seçmek çok zor bir süreç. Ama küçük kızımla beraber seçiyoruz ve bu çok keyifli. Yeni filmim beni çok heyecanlandırıyor. Arkansas'da büyüyen iki çocuğun hikayesi. Ben de orada büyüdüm ve bu bana çok heyecan veriyor."

02:26 - The Impossible'daki rolüyle en iyi kadın oyuncu dalında aday gösterilen Naomi Watts: "Biraz gerginim. Sevdiğim bir filmde rol aldım. Benim için önemli bir hikaye. Oynadığım karakter Maria ile çok vakit geçirdim. Onunla yaşadığım yolculuk benim için çok öğretici oldu. Maria yaşadığı onca travmaya rağmen iyimserlik dolu. O bana bu tür olayların insanın içindeki insanlığı ortaya çıkardığını öğretti."

02:24 - Harry Potter serisindeki rolüyle tanınan Daniel Redcliffe: "Neden daha önce Oscar'lara katılmadığımı bilmiyorum. Bilinçli bir karar değildi, sadece yolum düşmemişti. Ama şimdi burada olduğum için çok mutluyum. Sergileyeceğim performansa fazlasıyla hazırım."

02:22 - Törene eşi Michael Douglas ile katılan Catherine Zeta-Jones: "Bu akşam bir performansım olacak ve bu bana çok heyecan veriyor ama ne olduğunu söyleyemem. Buradaki performanslarda yer almayı çok seviyorum ve bu yılki çok güzel bir müzikal performans olacak."

02:19 - Avatar ve Star Trek'teki rolleriyle dünya çapında üne kavuşan Zoe Saladana: "Yakında gösterime girecek olan filmim Nina çok duygusal, spiritüel ve yoğun bir deneyimdi. Çok heyecanlıyım ve bu heyecanım film montajlanıp seyirci karşısına çıkana dek sürecek."

02:17 - Bu yıl Oscar'a ikinci kes aday gösterilen Jennifer Lawrance: "Burada en çok görmek istediğim insan Sally Field. Sanırım onun en sevdiğim insan olduğunu söyleyebilirim. Bana çok komik e-postalar atıyor."

02:11 - Les Miserables'ın genç yıldızı Amanda Seyfried: "Kıyafetim sebebiyle oturamıyorum. İç organlarım vücudumdan çıkıyor gibi hissediyorum. Ama böyle söylememeliyim, korseleri seviyorum! Filmin çekimi boyunca da korse giymek zorunda kaldım ve sanırım vücudunuz bir yerden sonra buna alışıyor."

01:52 - Lincoln'daki performansıyla en iyi yardımcı kadın oyuncu ödülüne aday gösterilen Sally Field: "Ödülü alır mıyım bilmiyorum, ama müthiş bir yolculuktu. Burası çok büyülü, çok ışıltılı bir ortam, ama benim için önemli olan bir başyapıtın içinde yer almış olmak. Çok yetenekli insanlarla, bu sektörün dehalarıyla çalıştım ve bununla gurur duyuyorum."

01:41 - Akademi tarihinin en genç Oscar adayı 9 yaşındaki Quvenzhané Wallis'in annesi: "Bu başarının en güzel yanı böyle muhteşem gösterilerde yer almak. Quvenzhané resim çektirmeyi ve röpörtajları çok seviyor. Kötü tarafı ise ailenin bölünmüş olması. Eşimi ve oğlumu Louisiana'da da bırakmak zorunda kaldık."

01:34 - Hamile eşiyle beraber törene katılan Channing Tatum: Çocuğumuzun ismini paylaşamayız, sürpriz olacak. O hayatımıza girmiş en güzel sürpriz. Endüstride uzun yıllardır mücadele ediyorum. 10 yıldır kariyerimi geliştirmeye çalışıyorum. Ama derdim hiçbir zaman kariyerim olmadı, anlaşılmak oldu. Ve sonunda bunu başardığımı düşünüyorum."

01:31 - The Master'daki rolüyle en iyi yardımcı kadın oyuncu dalında Oscar'a aday olan Amy Adams: "Yaptığım işi çok seviyorum. Birlikte çalıştığım insanları çok seviyorum ve arada bir böyle organizasyonlarla ödüllendirilmek çok güzel. Daha önce de burada olmuştum ve burada olmak benim için büyük gurur kaynağı. Yeni Supermen filmiyle ilgili sizinle bir şeyler paylaşamam ama büyük sürprizlere hazırlıklı olun"

01:24 - En iyi film dalında Oscar adayı Les Miserables'dan Samantha Barks: "İnanılmaz bir gösteri bu, Oscar'lar sonunda geldi çattı. Les Miserables masal gibi bir film. Anne Hathaway'le, Hugh Jackman'la, filmde rol alan herkesle gurur duyuyorum. Anne Hathaway'in aday olması beni çok mutlu etti ve kazanacağını düşünüyorum."

01:19 - Heidi Klum hazırlığını Twitter'da paylaştı

00:56 - En iyi film ve en iyi yönetmen dallarında aday olan Beasts of the Southern Wild'ın genç yönetmeni Benh Zeitlin: "Film çekmeyi, özellikle bağımsız filmler yapmayı çok seviyorum ve buna devam edeceğim. Bu filmi hiç bütçemiz olmadan, arkadaşlar arasında, kendi imkanlarımızla çektik. Ve bu ürünümüzle bu ortamın ortamın bir parçası olmak büyük bir gurur."

foto...
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: