8GB'lık iPhone 5s Geliyor

Apple yeni amiral gemisi modellerinin duyurmasının ardından şimdide gelişmekte olan pazarlarda payını arttırmak için 8GB’lık iPhone 5s’i duyurmaya hazırlanıyor.

Yaşam

8GB'lık iPhone 5s Geliyor Geçtiğimiz Çarşamba gecesi gerçekleşen etkinlikte birçok ürün ve özellik duyuran Apple, eski modellerini revize etmeyi de ihmal etmiyor.

Geçtiğimiz gün ortaya çıkan rapora göre, Apple’ın Çin ve Hindistan gibi yüksek nüfuslu gelişmekte olan pazarlar için 8GB’lık iPhone 5s modeli üzerinde çalıştığı iddia edildi.

Apple’ın geçtiğimiz senelerde de benzeri bir politika yürüttüğünü düşündüğümüzde, bu olasılık hiçte uzak durmuyor.

Fiyatı iPhone 5c'den pahalı olacak

8GB dahili depolama hafızasına sahip olan yeni iPhone 5s modelinin diğer tüm özellikleri selefi modellerle aynı olacak. 8GB’lik iPhone 5s’in hali hazırda hala satışta olan iPhone 5c’nin en düşük fiyatlı modelinden daha pahalıya satılması bekleniyor.

Hindistan’da 16GB iPhone 5s’in 498 dolardan satıldığını göz önüne alırsak, 8GB’lık iPhone 5s modelinin bu fiyatın altından satışa sunulacağını varsayabiliriz.

Şunu da dip not olarak belirtelim. 8GB’lık iPhone 3GS, 4 ve 4S modellerinin ülkemizde de satışa sunulduğunu düşündüğümüzde, daha ucuz olan 8 GB’lık 5s modelinin de ülkemizde satışa sunulması pekte uzak bir seçenek gibi görünmüyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: