ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan flaş açıklama geldi!

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Victoria Nuland, Ankara’daki ABD Büyükelçiliği'ne düzenlenen saldırı ile ilgili olarak "Türk polisi ile yakın bir çalışma içindeyiz." dedi.

Yaşam

ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan flaş açıklama geldi! Victoria Nuland, Ankara’daki Büyükelçiliğini hedef alan saldırıya ilişkin açıklamasında “Verilen zarar ile ölen ve yararlananlar ile ilgili tam bir değerlendirme yapmak ve soruşturmayı başlatmak üzere Türk polisi ile yakın bir çalışma içindeyiz” şeklinde konuştu.

ABD'nin Türkiye Büyükelçisi Francis Ricciardone, patlamadan sonra yaptığı açıklamada, saldırının Türk-Amerikan ilişkilerine zarar vermeyeceğini, Türkiye'yi halen dost olarak gördüklerini söyledi. Ricciardone, olaya ilişkin olarak, bundan sonraki gelişmeler ilişkin olarak iş birliğinin süreceğine dikkat çekerek, terörden bütün dünyanın çektiği ve hem ABD'nin hem de Türkiye'nin ne kadar müzdarip olduğunu söyledi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: