ABD'Lİ MİLYARDERİN YÜZEN SARAYI BODRUM'DA!

Dünyanın en ünlü veritabanı yazılım firmalarında biri olan Oracle’nin kurucusu ve CEO’su dolar milyarderi 66 yaşındaki Larry Ellison, 138 metre uzunluğunda, 18 metre genişliğindeki İngiliz bayraklı ’Rising Sun’ adlı yatıyla Bodrum’a geldi.

Magazin

ABD'Lİ MİLYARDERİN YÜZEN SARAYI BODRUM'DA! 2005 yılında yapılan ve 240 milyon dolara mal olan yatın içinde iki yüzme havuzu, sinema salonu, altı suit oda, 20 misafir odası bulunuyor. Su sporları için her türlü teçhizat, üç motor yat, bir denizaltı ve 40 personeli olan yat, Bodrum’da günün konusu oldu. Yatı görmek isteyen yerli ve yabancı turistler Haremtan Tepesi’ne akın etti. Yatla hatıra fotoğrafı çektirdi.


Eşi 46 yaşındaki Melanie, çocukları Megan ve David Ellison ile Yunanistan’ın Kerkyra Limanı’ndan Bodrum’a gelen Larry Ellison’un, kişisel mal varlığı ile dünyanın en zengin 15 işadamı arasında yer aldığı belirtildi. Dünya para politikaları üzerinde çalışmalar yapan bir İngiliz çiftin de Larry Ellison’un yatında bulunduğu öne sürüldü. Rising Sun’ın bu akşam saatlerinde Bodrum’dan ayrılacağı bildirildi.

Larry Ellison, ABD'li teknoloji devi Oracle'ın sahibi. ABD'li milyarderin serveti geçen yıl şirketin kârının yüzde 30 artması nedeniyle geçen yıl 11.5 milyar dolar arttarak, yaklaşık 40 milyar dolara yükseldi. 67 yaşındaki Ellison, ABD'nin en fazla maaş alan yöneticilerinden biri olarak gösteriliyor.

Ellison, geçen beş yıllık süreçte, 960 milyon dolar ikramiye aldı. Yönetici maaşını hisse senedi olarak almayı tercih ettiğini açıkladı. Yönetici şu anda şirketten sadece 1 dolar maaş alıyor.

Büyük bir yat tutkunu olan Ellison, ülkesindeki en önemli yat yarışı olarak gösterilen American Cup için on yıl çalıştı ve bu süreçte yaklaşık 100 milyon dolar harcadı. En sonunda Şubat 2010'da yarışı birincilikle bitirdi.

Ellison, mal varlığının yüzde 95'ini hayırsever kuruluşlara vereceğini açıkladı.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: