Abdullah Gül Müzesi açıldı

24 Temmuz’da açılması planlanan ancak 15 Temmuz darbe girişimi nedeniyle açılışı ertelenen Abdullah Gül Müzesi, düzenlenen törenle açıldı.

Yaşam

Abdullah Gül Müzesi açıldı Kayseri’deki Abdullah Gül Üniversitesinin Sümer Kampüsü’nde bulunan Abdullah Gül Müzesinin açılışına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Binali Yıldırım ve çok sayıda davetli katıldı. 7 bin metrekare alandan oluşan müzenin açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkemizde siyasi tarih müze geleneği yavaş yavaş oluşmaya başladı. Abdullah Gül Müze ve Kütüphanesini bu geleneğin en önemli temsilcisi olarak görüyorum. Cumhurbaşkanlığı olarak arzu edilirse eski cumhurbaşkanları için oluşturulacak tüm müzeleri destekliyoruz” dedi.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ise, “Bu müzeyi 24 Temmuz’da açacaktık ama 15 Temmuz olayından dolayı erteledik. Değerli Cumhurbaşkanım, değerli kardeşim. Bu fikir, ülke ziyaretleri yaptığımda önemli şahsiyetlerin müzelerini de ziyaret etmiştim. Bu tip müzelerin geleneği doğulan yerde, büyüyen ve siyasetçi olarak temsil ettiğiniz yerlerde oluyor. Benim kendi şehrim olan Kayseri olduğum için bunu cumhurbaşkanı olduğum dönemin sonunda kararlaştırdım. O zaman hukuki düzenlemeyi de yaptık” dedi.

Kaynak:hurriyet.com.tr
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: