ABD'Yİ TELEKULAK İDDİALARI SARDI!

Magazin

ABD'Yİ TELEKULAK İDDİALARI SARDI! Magazin(showbusiness) alanında “İngiltere Basın Ödülü” almış olan muhabir James Desborough geçen ay Murdoch’ın sahip olduğu gazete The News of The World’te patlak veren telekulak skandalını soruşturan yetkililerce tutuklandı.

Tutuklanma sebebi ise gizli dinleme suçuna karıştığı şüphesi. Guardian’a göre, bu yöndeki iddiaların gazetenin Los Angeles merkezine editör olarak Nisan 2009′da tayin olmadan evvelki olaylarla ilgisi olduğuna inanılıyor.

ACABA TELEKULAK TEKNİKLERİNİ ABD’DE UYGULADI MI, TEK KİŞİ Mİ?
ABD’ye tayini üzere çalışmaya gitmiş olması, onun tutuklanmasını özellikle önemli kılıyor. Desborough’un telekulak tekniklerini ABD’de de uygulayıp uygulamadığı ve eğer öyle ise, acaba onun ABD’de böyle bir şeye bulaşmış ilk ve tek News of the World muhabiri olup olmadığı soruları gündeme geliyor.

ÖDÜLLÜ MUHABİR ABD’DE DE TAKTİR TOPLUYORDU
Desborough’un ABD’ye gazete adına gittikten sonra da takdir toplama devam ettiği gözüküyor. Bir Hollywood yazarı olan Ian Halper onu “olayları hatasız veren çok sağlam(güvenilir) bir muhabir olarak tanımlıyor. Hollywood’a dair haberlerin yer aldığı bir internet sitesi olan Hollyscope da Desborough’u “yakın aile bireylerinin dahi bilmediği bilgilere sahip gözüküyor..” diyerek övüyor.

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: