'ABİMM'İN 13 YAŞ KRİZİ

Mustafa Üstündağ ve Levent Üzümcü’nün başrolleri paylaştığı “Abimm” filminin galasına 13 yaş krizi damga vurdu.

Magazin

'ABİMM'İN 13 YAŞ KRİZİ Şafak Bal’ın yönettiği “Abimm”in galası, Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde yapıldı. Geceye Berna Laçin, Gani Müjde-Belma Canciğer, Özge Borak-Bülent şakrak, Naz Elmas gibi ünlüler katıldı.

SAKAL LAZIM

Filmde zihinsel engelli Arif karakterini canlandıran Levent Üzümcü, geceye eşi Ebru Üzümcü ile geldi. Uzun sakallarıyla dikkat çeken oyuncu, “Yeni filmimde bıyıklıyım, rol aldığım tiyatro oyununda da sakallı birini canlandırıyorum. Bana bu aralar hem sakal hem de bıyık lazım, o yüzden bu haldeyim” dedi. Üzümcü’yü, “Avrupa Yakası”ndaki rol arkadaşları Hasibe Eren ve Gülse Birsel de yalnız bırakmadı.

KÜFÜRDEN UZAK AİLE FİLMİ

Galaya katılanların gündemindeki konu ise filme getirilen 13 yaş sınırıydı. Küfürden uzak bir aile filmi yaptıklarını dile getiren Elita Film yetkilileri, “Yaş sınırına anlam veremedik. Filmde üstü kapalı cinsellik ve şiddet unsurları varmış. Alınan ilk kararda yaş sınırı 15’ti. Fakat rica minnet, 13’e indirdiler. ABD filmlerindeki şiddeti görmeyenler, Türk sinemasının önünü neden kesiyor anlayamadık” dedi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: