AÇALYA SAMYELİ DANOĞLU MISS WORLD'U ELEŞTİRDİ!

Miss World 2012’de dereceye giremeyen Açalya Samyeli Danoğlu, organizasyondaki puanlama sisteminin kafasını karıştırdığını söyledi: “Sadece yarışmacılar değil, ulusal direktörler bile puanlama sistemine anlam veremedi.”

Magazin

AÇALYA SAMYELİ DANOĞLU MISS WORLD'U ELEŞTİRDİ! Geçtiğimiz cumartesi günü Çin’in İç Moğolistan özerk bölgesi Ordos’ta düzenlenen Miss World 2012’de (Dünya Güzellik Yarışması) Türkiye’yi Açalya Samyeli Danoğlu temsil etti. Miss Turkey 2012 birincisi Açalya Samyeli Danoğlu, katılımcıların altı farklı yarışmada elde ettikleri puanlar ve jüriyle yapılan mülakat sonucu aldıkları puanların toplandığı yarışmada 171 puanla ilk 30’da yer aldı, ancak dereceye giremedi. Açalya, organizasyonda son iki yıldır uygulanan puanlama sisteminin kafaları karıştırdığını söyledi:

Ulusal direktörler bile anlam veremedi. “Puanlama sistemi, iki senedir değişik bir şekilde yapılıyormuş. Bu sistem herkesin kafasını karıştırdı. Ben anlamadım. Sadece yarışmacıların değil, ulusal direktörlerin de kafası karıştı. Mesela Can Sandıkçıoğlu (Miss Turkey Organizasyon Başkanı) dahil, tanıştığım ulusal direktörler puanlama sistemine anlam veremediklerini söyledi. Güzel bir kamp dönemi geçirdiğim için bu konunun üstüne çok da fazla kafa yormuyorum. Kamptayken her gün Facebook üzerinden fotoğraflar paylaşıyordum, böylece bir sürü kişinin ilgisini ve desteğini kazandım. Bence Türkiye’nin gönlünü kazanmış olmak, taçtan daha değerli.”

Can Bey istemedi puanlar gitti.Organizasyon kapsamında düzenlenen yarışmaların çoğunda yer aldığını belirten Açalya, en çok puanı veren kategoriye ise katılamadığını açıkladı: “‘Top Model’ yarışmasında yarı finalisttim. ‘Spor’da da finaldeydim, fakat rahatsızlandığım için yüzme yarışına katılamadım ve geride kaldım. ‘Multi Medya’da Facebook’ta ilk haftalarda top 10’daydım ama sonra geriledim. Miss World Başkanı Julia Morley, ‘Beauty With a Purpose’ (Amacı Olan Güzel) projesinin yarışmanın kalbi olduğunu söylüyordu. Çünkü en çok puan bu projeden alınıyor. Fakat Can Bey ‘Sadece bir ayımız var, güçlü bir projeyle karşılarına çıkamayacağımız için yapmamak daha iyi’ dedi. Bu da benim için kötü oldu.”

fotoğraflar için tıklayınız.

Bunlarda ilginizi çekebilir: