AÇLIĞINIZI BASTIRAN 10 YİYECEK

Avustralya'daki bilim adamlarının 'tokluk endeksi' fikrine göre açlığını bastıracak, uzun süre tok hissetmeni sağlayacak 10 yiyecek!

Magazin

AÇLIĞINIZI BASTIRAN 10 YİYECEK Patates
240 kalorilik papates haşlaması yediğinde 3 saatten daha uzun süre tok hissedebilirsin. Cips ve patates kızartması için aynı şey geçerli değil.


Yumurta
Bilim adamlarını 'mükemmel proteini' yumurta uzun süre tok hissettiriyor.

Yulaf
Yulaflı gevrekler en doyurucu kahvaltılık. Protein ve lif bakımından oldukça besleyici. Yağsız süt veya yoğurtla yendiğinde sabah tok kalabilirsiniz.

Fasulye
Fasulye yüksek lif oranına sahip. Araştırmalar yüksek lif oranına sahip yiyeceklerin midede daha yavaş öğütüldüğünü ve tokluk hissinin yemek yedikten sonra çok daha uzun sürdüğünü gösteriyor.

Balık
Kalkan ya da levrek gibi büyük ızgara a pişirilmiş balıklar daha tok hissetmenizi sağlıyor.

Çorba
Rejimde olan ve günde 2 kase çorba içenler kilo kaybetmede ve kilosunu korumada başarılılar. Tavuk ve sebze çorbaları uzun süre tok kalmanızı sağlayan çorbalar.

Elma
Elma sıvı bakımında oldukça yüksek bir meyve. Çok su içeren yiyecekler az kalori içerir. Günde 1 elma sizi sağlıklı ve tok tutar.

Kırmızı et
Demir ve çinko gibi birçok önemli bileşene sahip protein yuvası kırmızı et yanında yüksek lif oranına sahip pirinç ve bulgur pilavıyla yediğinizde bir daha mutfağa uğramanıza gerek kalmaz.

Salata
Çok az kalori içermesine rağmen sizi oldukça tok hissettirir. Yemeğin başında salata yiyenler yemeyenlere göre daha az kalori alıyor.

Patlamış mısır
Fazla yer kaplıyor olmasına rağmen hiç de aşırı bir yiyecek değil. Sizi hem oyalar hem de tok tutar.

Bunlarda ilginizi çekebilir: