Adana Uluslararası Film Festivali'nde yıldızlar geçidi!

Adana Uluslararası Film Festivali’nde ‘En İyi Film Ödülü’ Reha Erdem’in “Koca Dünya” filmine gitti. Cem Yılmaz’ın oynadığı Yüksel Aksu imzalı “İftarlık Gazoz” Adana İzleyici Ödülü’nün sahibi oldu. Yılmaz, Adana seyircisine teşekkür ederken, Aksu “Bu ödülü Tarık Akan’a adamak istiyorum” dedi.

Magazin

Adana Uluslararası Film Festivali'nde yıldızlar geçidi! En iyi film ‘Koca Dünya’

Adana’da bu yıl 23’üncüsü düzenlenen Adana Uluslararası Film Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu. ‘En İyi Film Ödülü’ne Reha Erdem’in yönettiği ‘Koca Dünya’ filmi layık bulundu.

Bu yıl adındaki ‘Altın Koza’ ibaresi çıkarılan Adana Uluslararası Film Festivali’n büyük ödül töreni, Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi’nde düzenlendi. Gecenin sunuculuğunu Ceyda Düvenci ve Cem Davran yaparken, ünlü sanatçı Zuhal Olcay, piyanist Selim Atakan ile birlikte sevilen şarkılarını seslendirdi.

Sinema ve sanat dünyasının önemli isimlerinin yer aldığı ve 12 filmin yarıştığı Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nın jüri başkanlığını ünlü yönetmen ve senaryo yazarı Tayfun Pirselimoğlu yaptı. Yaşamını yitiren Tarık Akan’a adanan Tarık Akan En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü Menderes Samancılar alırken, Türkan Şoray En İyi Kadın Oyuncu Ödülü de Gizem Erdem’in oldu. Festivalin gösterim bölümünde, son bir yıl içinde dünyanın çeşitli festivallerinden ödüller almış seçkin eserlerin Türkiye prömiyerleri, Adana’da yapıldı.

ULUSAL UZUN METRAJ FİLM YARIŞMASI ÖDÜLLERİ

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Kübra

Kip (Babamın Kanatları)

En İyi Kadın Oyuncu: Gizem Erdem (Rüya)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Musap Ekici (Babamın Kanatları)

Tarık Akan En İyi Erkek Oyuncu: Menderes Samancılar (Babamın Kanatları)

En İyi Yönetmen Ödülü: Mehmet Can Mertoğlu (Albüm)

En İyi Film Ödülü: Koca Dünya (Reha Erdem)

KAYNAK: gazetevatan.com,

İŞTE O GÖRÜNTÜLER:
FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

Bunlarda ilginizi çekebilir: