Adetinizi takip edin!

Uzmanlar kadınları uyarıyor ve mutlaka adet takvimi tutmalarını öneriyorlar.

Kadın

Adetinizi takip edin! Adet takvimi sayesinde hem istenmeyen hamilelikten korunmuş olursunuz yumurtlama günlerinden haberdar olmanız sayesinde hem de hamile kalmak için en doğru ve en uygun zaman hesaplanabilmektedir. Böylece adet takvimi kullanmak her açıdan işinizi kolaylaştırabilir.

28 günde bir adet olan kadının yumurtlama günü 14, 30 günde bir adet olan kadının yumurtlama günü 16.günde gerçekleşecektir. Bunların yanı sıra adet kanaması 35 günde bir olan kadının yumurtlaması 21.günde olmaktadır. Bu süreçleri takip etmek ve önceden haberdar olmak oldukça önemlidir.

Bir başka açıdan ise adet olmadan önce kadının vücudunda belli bazı değişimler meydana gelir. Adet takvimi tutarak kadın bu dönemden önce vücudunda oluşacak değişikliklere hazır hale gelir. Böylelikle olası bir sağlık sorununda ya da düzensizlikte doktorun tanı koymasına yardımcı olunur.

Bütün bunların yanı sıra kadın jinekoloğa gittiğinde doktorun ilk sorduğu soru da budur. Bu tarihin kesin olarak bilinmesi tedavinin teşhisi için oldukça önemlidir. Bu noktada oluşabilecek herhangi bir sağlık sorununda ya da hormonal dengedeki bozukluklar adet takvimi tarihinin kesin takibi ile bu sorunlar erken tespit edilebilir.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: