ADNAN BEY'İN KIZI OLDUĞU GÜNLERİ MUMLA ARIYOR!

Aşk-ı Memnu dizisinde Adnan Ziyagil karakterinin bir dediği iki edilmeyen, elini sıcak sudan soğuk suya sokmayan kızını canlandırıyordu Kaya. Babaının tüm imkanları ayaklarının altına serilmişti deyim yerindeyse.. Pahalı giysiler, pahalı arabalar, dadılar, hizmetçiler...

Magazin

ADNAN BEY'İN KIZI OLDUĞU GÜNLERİ MUMLA ARIYOR! Ama bu sezon rol aldığı Adını Feriha Koydum'da bambaşka bir hayat yaşayan bir karakteri canlandırıyor Kaya... İstanbul'un lüks semtlerinden birinin kapıcı dairesinde yaşayan bir ailenin kızı... Burslu okuduğu üniversitede arkadaşlarına yalanlar söylüyor, komşularının eski giysilerini giyiyor, yeri geldiğinde çöp toplamaya çıkıyor. İşte, Hazal Kaya'nın oynadığı iki karakter arasındaki çarpıcı farklar.

AİLESİ TAMAMEN FARKLI

Aşk-ı Memnu'daki Nihal'in babası zengin bir işadamıydı... İyi eğitimliydi. Tıpkı ailenin diğer üyeleri gibi. Kardeşi Bülent küçük yaşına rağmen iyi bir okulda okuyordu. Yengesi Bihter ABD'de üniversite eğitimi görmüştü. Behlül de iyi bir okulu bitirmişti. Nihal'in eğitimi için de babası hiçbir masraftan kaçınmıyordu. Behlül ve Nihal küçüklükten beri piyano dersi alıyordu.

Adını Feriha Koydum'daki Feriha'nın ailesi ise Anadolu'dan İstanbul'a göç etmiş. İlkokulu bitirdikleri bile şüpheli. Ağabeyinin ilkokulu zorla bitirdiğini de Feriha ilk bölümde bir tartışma sırasında söylemişti.

YALIDAN KAPICI DAİRESİNE

Nihal Ziyagil, Boğaz manzaralı bir köşkte oturuyordu. Herkesin kendine ait bir odası vardı. Evin her odasından deniz görünüyordu... Hizmetçilerin odaları bile pek çok insanı özendirecek türdendi.

Feriha'nın yaşadığı yer ise küçücük bir kapıcı dairesi.. Buzdolabı mutfakta değil giriş kapısının hemen yakınında. Manzara bir yana dairenin penceresinden sadece sokaktan gelip geçenlerin ayakları görülebiliyor.

NİHAL BİR GİYDİĞİNİ BİR DAHA GİYMEZDİ

Nihal, gardrobuna gözünü kırpmadan servet harcayabilecek kadar zengindi. Katıldığı her davet için özel tuvaletler hazırlatırdı. Hatta üniversiteyi kazandığı yıl bütün eski giysilerini atıp gardrobunu yenilemişti.

Feriha ise zengin komşularının eskilerini giymek zorunda. Üstelik evden çıkarken daha muhafazakar giyinip okula gittiğinde arkadaşlarını zengin bir aileden geldiğine inandırmak için farklı giysiler giyiyor.

HERKES GÖZÜNÜN İÇİNE BAKARDI

Nihal, ailesinin gözbebeğiydi. Sinir buhranları geçirip sık sık bayıldığı için kimse onu üzmemeye çalışırdı.

Oysa Feriha'nın durumu tam tersi. Annesi hep onu okşayıp sevse de babası yeri geldiğinde bağırıp azarlıyor.

ZENGİN AİLENİN OĞLU HOŞLANSA BİLE...

Nihal'in en büyük derdi Behlül'e duyduğu karşılıksız aşktı. Zaten sonra rüyaları gerçek oldu ve Behlül'le yakınlaştılar.

Feriha ise zengin bir ailenin oğlunun kalbini çaldı. Ama ona hayatıyla ilgili gerçekleri bile söyleyemiyor. Çünkü ikisi de farklı sosyal katmanlardan geliyor.

NİHAL HİZMETÇİLERLE BÜYÜDÜ

Nihal, yaşadığı yalıda elini sıcak sudan soğuk suya sokmazdı.

Oysa Feriha, yeri geldiğinde çöp topluyor.

MATMAZEL VE PİYANO DERSLERİ

Nihal'in annesi hayatta değildi belki ama onu çok seven Matmazel ikinci bir anne gibiydi. Halası da öyle..


Feriha'nın annesi ise hayatta ama genç kızın onunla da sorunları var. Annesi kendi yaşayamadığı hayatı Feriha'nın yaşamasını arzuluyor. Bunun için de onu yönlendirmeye kalkışıyor.

Bunlarda ilginizi çekebilir: