Adnan Nas: Ben hiçbir yere demeç vermedim!

Real Madrid karşısında alınan ağır yenilginin ardından sarfettiği iddia edilen sözlerle gündeme gelen Galatasaray Genel Sekreteri Adnan Nas basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. İşte Nas'ın o iddialara cevabı...

Diğer Haberler

Adnan Nas: Ben hiçbir yere demeç vermedim! Galatasaray'ın 6-1 kaybettiği Real Madrid maçının ardından Sarı-kırmızılı kulübün yöneticisi Adnan Nas'a ait olduğu öne sürülen sözler, gündeme damga vurmuştu.

Galatasaray Genel Sekreteri Adnan Nas'ın, “Terim, Fenerbahçe'yi de çalıştırsın onlara da biraz zaman ayırsın" dediği iddiaları hem sarı kırmızılı camiada hem de spor kamuoyunda büyük yankı bulmuştu. Herkes, bu sözler sonrası Galatasaray Yönetimi ve Fatih ne yapacağını merak ediyordu.

AYSAL VE ERGÜN'DEN ELEŞTİRİ

Konu hakkında ilk açıklama Galatasaray Basın Sözcüsü Şükrü Ergün'den gelmişti. Ergün, "Yenilginin şoku içerisinde duygusal bir tepki olarak ortaya konmuştur ancak Adnan Nas'ın bu sözlerini çok da hoş karşılamamak gerekir" diyerek yönetici arkadaşını eleştirmişti.

Hatta Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal da öğle saatlerinde resmi siteden yaptığı açıklamayla, üstü kapalı bir biçimde Adnan Nas'ı uyarmıştı. Adnan Nas'a isim vermeden mesaj yollayan Aysal, "Takımımızın özellikle moral açısından bu maça (Beşiktaş derbisi) en iyi şekilde hazırlanmasının sağlanabilmesi için başta yönetici arkadaşlarım olmak üzere tüm camiamızdan ve taraftarlarımızdan birbirine kenetlenerek anlayış içinde olmalarını ve yanlış izlenimlere yol açabilecek açıklamalardan kaçınmalarını istiyorum" demişti.

"SÖYLENTİLERİN AMACI G.SARAY'A ZARAR VERMEK"

Bu söylentilerin Galatasaray'a zarar vermek için çıkarıldığını savunan Nas, "Bu sabah ben de büyük bir şaşkınlıkla bunu öğrendim. Tümüyle suni bir haber imalatıdır. Benim medyaya hiçbir açıklamam ve demecim yok. Ayrıca medya organları bilir ki, Galatasaray'ın geleneğinde böyle bir şey yoktur. Bizim geleneklerimizde teknik işlere karışmak yoktur. Bu haberleri, Galatasaray'a zarar vermek isteyen bir organizasyon olarak görüyorum. Her samimi Galatasaraylı da bunun farkındadır" diye konuştu.

Doğruluğunun öğrenilmeden haber yapılmasının yanlış olduğunu da dile getiren Nas, "Bu haberi yapan arkadaş da başka yerden duyduğunu söylemiş. Artık böyle komplo teorileriyle uğraşmaktan, kendi işlerimize vakit duyamaz olduk. Biz de herkesin bir görevi vardır, herkes kendi işini yapar. Hepimizin ayrı ayrı demeç verme gibi bir alışkanlığı yok, ayrıca ben hiçbir yere de demeç vermedim. Doğruluğunu benden öğrenmeden haber yapılması etik değil" ifadelerini kullandı.

Fatih Terim'in Milli Takım'ı çalıştırmasından mutlu olmadıklarını dile getiren Adnan Nas, "Bundan mutlu değiliz, bunu başkanımız da açıkladı. Ancak bizim elimizde olan bir şey değil. Anlaşılıyor ki TFF'nin böyle bir görevlendirme yapması mümkünmüş. Bizim insiyatifimizde olsa böyle bir şey istemezdik" diye konuştu.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: