AFİFE JALE ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU!

Bu yıl 16'ncısı düzenlenen 'Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri', Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu

Magazin

AFİFE JALE ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU! Tiyatro oyuncusu Yapı Kredi Sanat Danışmanı Haldun Dormen de, yaptığı konuşmada, ''Malum konuyla ilgili bir çok televizyonda bugün açıklamalar yaptım ama en anlamlı sözle, Atatürk'ün şu sözleriyle cevap vermek isterim eleştirilere, 'Efendiler, hepiniz milletvekili olabilirsiniz, bakan olabilirsiniz, hatta cumhurbaşkanı olabilirsiniz. Fakat sanatçı olamazsınız'' diye konuştu.

Fotoğraflar için tıklayınız...

Daha sonra ödüllerin verilmesine geçilen geccede, ''Yılın en başarılı prodüksiyonu'' ödülünün sahibi ''Süpernova'' adlı oyunla DOT Prodüksiyon, yılın en başarılı yönetmeni ise ''Yanık'' adlı oyunla Cem Emüler oldu.

Törende, ''yılın en başarılı kadın oyuncusu'' ödülünü ''Önce bir Boşluk Oldu Kalp Gidince Ama Şimdi İyi'' oyunuyla Esra Bezen Bilgin kazanırken, ''yılın en başarılı erkek oyuncusu'' ödülünü ''Ateşli Sabır'' oyunundaki rolüyle Mert Turak aldı.

''Yılın en başarılı komedi-müzikal yardımcı kadın oyuncu'' ödülünü, ''Şark Dişçisi'' ile Sevinç Erbulak, ''yılın en başarılı komedi- müzikal yardımcı erkek oyuncu'' ödülünü aynı oyunla Selçuk Borak alırken, ''yılın en başarılı yardımcı kadın oyuncu'' ödülünü ''Kargaşa'' adlı oyunla Nergis Çorakçı, ''yılın en başarılı yardımcı erkek oyuncu'' ödülünü ''Antigone'' oyunuyla Ali Sürmeli kazandı.

''Yılın en başarılı komedi-müzikal kadın oyuncusu'' ödülünü ''Ben Bertolt Brecht'' oyunuyla Tülay Günal'ın, ''yılın en başarılı komedi-müzikal erkek oyuncusu'' ödülünü ''Şark Dişçisi'' oyunuyla Çağlar Çorumlu'nun aldığı törende, ''yılın en başarılı ışık tasarımcısı'' ödülünü Abdul Mounem Amayri, ''Kargaşa'' oyunuyla aldı.

Törende, ''en başarılı sahne tasarımcısı'' ödülü ''Don Kişot'', ''Ateşli Sabır'' ve ''Ölümüne'' oyunlarıyla Barış Dinçel'e verilirken, ''yılın en başarılı sahne müziği'' ödülünü ''Külhanbeyi Müzikali'' ile Can Atilla kazandı.

''Yılın en başarılı giysi tasarımcısı'' ödülünü Şark Dişcisi oyunu ile Tomris Kuzu, ''yılın en başarılı genç kuşak sanatçısı'' ödülünü ise ''Sidikli Kasabası Müzikali'' ile Nebi Birgi aldı.

Gecceye, sanat ve iş dünyasından çok sayıda davetli katıldı.

AA

Bunlarda ilginizi çekebilir: