AFİŞİ SİNEMASEVERLER BELİRLEYECEK

Sezonun en iddialı yapımlarından 'Gecenin Kanatları' 11 Aralık 2009'dasinemalarda..

Magazin

AFİŞİ SİNEMASEVERLER BELİRLEYECEK Yapımcılığını Murat Tokat’ın yaptığı ve 2009 yılının en iddialı filmi olan Gecenin Kanatları’nın afişini sinemaseverler belirleyecek. Hollywood’un en çok tercih edilen tasarımcısı olan Emrah Yücel tarafından yapılan 50 afiş tasarımını 14’e indirerek www.geceninkanatlari.com ‘da sinemaseverlerin beğenisine sunan yapım şirketi, alınan oylamaya göre kararını verecek. Yapılan oylama sonuçlarını da sinema severlerin yine filmin web sayfasından takip edebileceğini söyleyen yapımcı Murat Tokat, sonuçları alabilmek için bir hafta süre belirlediklerini de sözlerine ekledi.

Serdar Akar’ın yönetmen koltuğunda oturduğu, bir intihar bombacısı olan kız ile milli takıma 400 metre koşucusu olmak için çalışan bir atletin yollarının kesişeceği filmde Yusuf ve Gece’nin aşkları dillere destan olacak. 12 Eylül darbesinden sonra, anne ve babası polis baskınında gözleri önünde katledilen Gece’in yaşadığı büyük dram, onu aşk ve ölüm arasında bir seçim yapmaya zorlayacak. Konusu ve prodüksiyonu ile de dikkat çekecek olan Gece’nin Kanatları’nın oyuncu kadrosuda, Güneşi Gördüm filmindeki başarılı performansı ile konuşulan Murat Ünalmış, televizyon dünyasının çok sevilen oyuncusu ve ilk kez bir sinema filmi için kamera karşısına geçen Erkan Petekkaya ve büyük bir örgütün liderini oynayan Yavuz Bingöl’ün yanı sıra Alper Kul, Teoman Kumbaracı, Ferit Kaya, Ali Barışık , Cezmi Baskın ve Arif Erkin rol alıyor.

Tutkuyla, inancı ve aşkla acıyı anlatan film, Mahsun Kırmızıgül’ün proje tasarım ve Ahmet Küçükkayalı ile birlikte senarist olarak imzasıyla 11 Aralık 2009’da beyaz perdede sinema izleyicisiyle buluşacak.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: