Ağdanın yan etkileri var mı?

Kadınların en büyük sorunlarından biri istenmeyen tüylerdir. Bunun için sürekli farklı metotlar bulunur. Epilasyon aletleri, ağdalar, lazer ve traşlama yöntemi ile kurtulmaya çalıştığı yöntemlerin bazılarının yan etkisi mevcuttur. Bunlar arasında en yaygın kullanılan ağda, kılları kökünden çekerek uzun bir süre kadınların rahat etmesini sağladığı gibi ucuz da bir yöntem olduğu için en çok tercih edilenlerde ilk sırada geliyor.

Kadın

Ağdanın yan etkileri var mı? Epilasyon cihazları ile yapılan yöntemde kıl dönmeleri ve kaşıntıya çok rastlanır. Ağdalarda cilt türüne göre yanık görüntü oluşabilir. Ancak son çıkan ağdalarda her cilt yapısına uygun farklı jeller üretildiği için bu soruna az rastlanmaktadır. Traşlama ise en kısa sürede kılların yeniden çıkmasına ve sadece birkaç günlük kurtulmaya yeterli gelir ve tercih edilmemesi gereken son çaredir.

Lazer makineleri de iyi olmadığı sürece kesin sonuç vermez. En pahalı yöntemler arasında olan ama en kalıcı ve sonuç verici metottur. İşlem sırasında epilasyon cihazlarından daha az acı verir.

Ağda cildi aynı zamanda ölü hücrelerden de arındırdığı için sağlıklıdır diyebiliriz lakin bazı bölgelerde vücudun elastik yapısını bozup sıkılığını kaybetmesine de sebep olduğu bir diğer gerçektir. Yüzde kullanımı pek uygun görülmese de vücutta en iyi seçimdir diyebiliriz. Yan etkisi yok denecek kadar azdır. Acıya dayanabiliyorsanız, zamanınız varsa ve çok paranız yoksa ağdayı tercih edin bunun tam tersi ise lazer ile kesin olarak o tüylerden kurtulun. Ancak profesyonel ve doğru lazer seçimi ile…

YAZI: KAMURAN AKDEMİR
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: